Nexo Abd’den Ayrılıyor, Ülkenin Net Düzenlemeleri Olmadığını Söylüyor

5 Aralık tarihli bir blog gönderisine göre, kripto para ödünç alma ve verme platformu Nexo, “önümüzdeki aylarda” ABD’deki faaliyetlerini kademeli olarak durdurmayı planlıyor. Nexo, ABD’den ayrılma kararının “üzücü ama gerekli” olduğunu belirtti.

Gönderide Nexo, ABD mali yasalarına nasıl uyulacağını belirlemek amacıyla ABD düzenleyicileriyle 18 aydır görüştüğünü söyledi. Ancak bu görüşmeler şirket ile ABD’li yetkililer arasında bir anlaşmayla sonuçlanmadı.

Şirket, “Kararımız, ABD eyalet ve federal düzenleyicileriyle 18 aydan uzun süredir devam eden ve çıkmaza giren iyi niyetli diyaloğun ardından geldi.” Blockchain işletmelerini etkinleştirmek için ileriye dönük bir yol sağlamayı reddediyor ve müşterilerimize, düzenleyicilerin çıkarlarına en iyi şekilde odaklandıklarına dair güven veremeyiz.”

Nexo, New York ve Vermont’taki müşterilerini devre dışı bıraktığını ve ABD’de platformun Faiz Kazandıran ürünü için diğer kayıtlarını askıya aldığını açıkladı. 2022.

Diğer eyaletlerdeki mevcut müşteriler şimdilik ürüne erişmeye devam edebilecek.

ABD düzenleyicileri, kripto borsası FTX’in çöküşünün ardından son haftalarda ateş altında kaldı. Bazı ABD milletvekilleri, düzenleyicilere kripto borsalarını izlemeleri için daha geniş yetkiler verilmesi gerektiğini savundu. Öte yandan, bazı endüstri yöneticileri, aşırı düzenlemenin ABD yatırımcılarını daha riskli denizaşırı borsalara yönlendirdiği yönünde tam tersini iddia ettiler.

Yorum yapın