NBCUniversal’dan Linda Yaccarino, Elon Musk’ın Bulduğu Yeni Twitter CEO’su mu? – apk haber

Twitter CEO’su Elon Musk Perşembe günü yaptığı açıklamada, sosyal medya platformu ve yeni adlandırılmış X Corporation ana şirketi için yeni bir genel müdür bulduğunu söyledi.

Haberi Twitter’dan duyuran Musk, şirketteki rolünün ürüne, yazılıma ve sysop’lara daha fazla odaklanmak için değişeceğini söyledi.

“X/Twitter için yeni bir CEO tuttuğumu duyurmaktan heyecan duyuyorum. ~6 hafta içinde başlayacak! Rolüm, icra başkanı ve CTO, ürün, yazılım ve hizmetlilerden sorumlu olmaya geçiş yapacak” diye tweet attı.

Ancak Musk, adayın adını vermedi. Ancak “6 hafta sonra başlayacak” dedi.

Ancak The Wall Street Journal, NBCUniversal’da küresel reklamcılık ve ortaklıklar başkanı Linda Yaccarino’nun Twitter’ın yeni CEO’su olmak için görüşmelerde bulunduğunu bildirdi.

NBCUniversal’da on yıldan fazla bir deneyime sahip olan Yaccarino, reklam ölçümünü iyileştirmenin güçlü bir savunucusu olmuştur ve NBCUniversal’ın reklam destekli Peacock akış hizmetinin başarılı bir şekilde piyasaya sürülmesinde çok önemli bir rol oynamıştır.

Linda Yaccarino (Resim Kredisi: Twitter)

Hareket, Musk’ın Twitter’ı döndürmeye ayırdığı zaman konusunda giderek daha fazla endişelenen Tesla yatırımcılarının endişelerini giderecek gibi görünüyor.

Reuters haber ajansına göre, Tesla Inc hisseleri bu haberler üzerine %2,4 arttı.

Geçen Ekim ayında Elon Musk, sosyal ağı 44 milyar dolara satın aldı. Bu satın alma, şirketi Nisan 2022’de ilk satın alma teklifinin ardından geldi.

Satın almanın tamamlanmasının ardından Musk, CEO rolünü üstlendi ve Twitter’ın eski CEO’su Parag Agrawal’ın yanı sıra diğer üst düzey yöneticilerin yerini aldı.

Kasım ayında, iş gücünün yarısını işten çıkararak şirketi küçültme kararı aldı.

(Ajans girdileri ile)

Yorum yapın