Müşterilerin %98’I Kiralık Listeleme Sağlayıcısından Ev Sahibi Sigortası Satın Almak Istiyor: Anket

Hindistan’da ev sahipleri, ev sahipleri ve kiracılar gelecekte (+%64) maliyeti geleneksel sigortacılara (%-15) bağlı sigortaya geçecekler. Bununla birlikte, yerleşik koruma tekliflerine olan isteklerine rağmen, dünya genelinde ev sahiplerinin, ev sahiplerinin ve kiracıların %67’sine ve Hindistan’da bunların %61’ine başvuru sürecinde sigorta teklif edilmedi.

Bu, Momentive AI tarafından yürütülen ve Cover Genius tarafından dünya çapında 15.000’den fazla ev sahibi, ev sahibi ve kiracıyla emlakçıların, bankaların, borç verenlerin, ipotek komisyoncuları, kısa vadeli kiralama listesi sağlayıcıları ve diğer proptech’ler, mülklerini satın almak veya kiralamak için başvuru sürecinde sigorta sunar.

Çalışma ayrıca, kısa süreli kiralık ev sahiplerinin listeleme sağlayıcılarından yalnızca kiralama süresi boyunca şu anda sağladıkları örtüşen kapsamı değil, 24 saat ev sahibi sigortası istediğini de ortaya çıkardı. Hindistan’da ev sahiplerinin %100’ü, kısa vadeli listeleme sitelerinden (örn. Airbnb, Booking.com, Expedia, vb.) Ev Sahibi veya (alt kiralama için) Ev Sahibi Sigortası sunmak için koruma istiyor. Ankete katılanların büyük bir %98’i bunun yerine kiralık listeleme sağlayıcılarından ev sahibi sigortası satın almakla ilgilenecek ve kolaylık ana motivasyon kaynağı olacak.

Listeleme sitelerindeki kiralamaların çoğuna dahil edilen standart koruma, genellikle ev sahibinin kendi politikasıyla örtüşür, bu da sigortaları için fazla ödeme yaptıkları anlamına gelir. Gömülü ev sahibi sigortası, özellikle ev sahibi sigortasının zorunlu olmadığı ve eksik sigortanın meydana geldiği ülkelerde bu sorunun üstesinden gelir. Ev sahibi korumasını ve ev sahibi sigortasını kolaylaştıran isteğe bağlı bir teklif, örtüşmeyi ortadan kaldırma potansiyeline sahiptir ve ev sahiplerinin politika veya kayıt ücretlerinde tasarruf etmesine yardımcı olur. Veriler, ev sahiplerinin %32’sinin kısa süreli kiralama listeleme sitelerine daha az ödemeyi tercih ederken, %35’inin Ev Sahibi veya Ev Sahibi Sigortası için daha az ödemeyi tercih ettiğini gösterdi.

Cover Genius’un CEO’su ve kurucu ortağı Angus McDonald, “Müşteriler mülk kiralarken ve satın alırken daha iyi bir uçtan uca deneyim talep ediyor” dedi. “Dijital şirketler, gömülü sigortadan yararlanarak tarihsel olarak parçalanmış emlak sigortası süreçlerini dijitalleştirilmiş inşa etmekten kiralamaya kadar tüm ev yaşam döngüsü için koruma.Bu yeni araştırma, ister kısa vadeli bir kiralama sağlayıcısı, ister banka, borç veren veya proptech olun, dijital şirketler için teknoloji odaklı bir çözüm sunmak için büyük bir fırsat gösteriyor. müşteriler soruyor.”

Bulgular aynı zamanda emlak sigortası genelinde iddia deneyimlerinin zayıf olduğunu ve müşterileri başka kaynaklardan koruma aramaya yönlendirdiğini de ortaya koydu. Hasar deneyimlerini derecelendirmeleri istendiğinde, ev sahipleri, kiracılar ve ev sahipleri hasar sonrası ortalama Net Promoter Score (NPS) -3 puan aldı. Son zamanlarda hak talebinde bulunanlar, yakın zamanda hak talebinde bulunmamış olanlara göre %16 daha yüksek oranda sağlayıcı değiştirmeye istekliydi. Gömülü sigorta için sigorta teknolojisi olarak Cover Genius, +65’lik sektördeki yüksek hasar sonrası NPS ile sorunsuz bir hasar süreci sunar.

Bu, dünya çapındaki müşterilerin kolaylık sağlamak için diğer yerleşik koruma türlerini arzuladığını, tercihlerin geleneksel sigorta şirketlerinin pahasına ve havayolu ve seyahat acenteleri, bankaların (müşterilerin çoğunluğunun tercih ettiği) lehine değiştiğini gösteren üç çığır açan raporun ardından geldi. işlem izlemeye dayalı tekliflerin alınması) ve perakendeciler.

Hepsini yakala İş haberleri, Piyasa Haberleri, Flaş Haber Olaylar ve Son Haberler Live Mint’teki güncellemeler. İndir Nane Haber Uygulaması Günlük Piyasa Güncellemelerini almak için.

Daha
Az

Yorum yapın