Musk, Twitter’ın 2020’de Başkan Biden’ın Oğlunun Raporunu Nasıl Gömdüğünü Açıkladı – apk haber

Hindistan kökenli Demokrat Ro Khanna’yı öven Twitter CEO’su Elon Musk, mikro blog platformunun ABD Başkanı Joe Biden’ın ekibinden oğlu Hunter Biden’ın dizüstü bilgisayarıyla ilgili yayınladığı sansürü bastırmak için nasıl emir aldığını ortaya koyan dahili ‘Twitter Dosyaları’nı yayınladı. 2020 ABD başkanlık seçimleri sırasında New York Times.

Musk, Twitter Dosyalarını ifşa eden bir dizi tweet atan bağımsız gazeteci ve yazar Matt Taibbi’nin hesabına bir bağlantı tweetledi.

Taibbi Cuma günü geç saatlerde “14 Ekim 2020’de New York Post, Hunter Biden’ın terk edilmiş dizüstü bilgisayarının içeriğine dayanan bir ifşa olan ‘BIDEN GİZLİ E-POSTALARI’ yayınladı.”

Twitter’ın “hikayeyi bastırmak için olağanüstü adımlar” attığını, bağlantıları kaldırdığını ve güvensiz olabileceğine dair uyarılar yayınladığını iddia etti.

Taibbi, “Şimdiye kadar örneğin çocuk pornografisi gibi aşırı durumlar için ayrılmış bir araç olan doğrudan mesaj yoluyla iletimini bile engellediler.”

“Bu, kamu politikası yöneticisi Caroline Strom’un kibar bir WTF sorgusu göndermesine yol açtı. Birkaç çalışan, denetleme konusunda çok az/daha az kontrole sahip olan iletişim/politika ekipleri ile güvenlik/güven ekipleri arasında gerilim olduğunu belirtti” dedi.

Strom’un notu, dizüstü bilgisayar hikayesinin şirketin “saldırıya uğramış materyaller” politikasını ihlal ettiği için kaldırıldığı yanıtını verdi.

Taibbi’ye göre, karar şirketin en üst düzeylerinde alındı, ancak “eski Hukuk, Politika ve Güven Başkanı Vijaya Gadde’nin kilit bir rol oynadığı CEO Jack Dorsey’in bilgisi olmadan” alındı.

Eski bir çalışan kararı “Serbest çalıştılar” şeklinde nitelendirdi.

“Hack bahaneydi ama birkaç saat içinde hemen hemen herkes bunun işe yaramayacağını anladı. Ama kimsenin bunu tersine çevirmeye cesareti yoktu,” dedi Taibbi.

Taibbi, Substack hesabında, tweet’leri yayınlamak için “belirli koşulları kabul etmesi” gerektiğini kaydetti.

Hunter Biden, Joe Biden’ın ilk eşi Nellia Hunter Biden’dan ikinci oğlu.

Ekim 2020’de Twitter, Hunter Biden hakkındaki tartışmalı hikayeyi yayınladıktan ve hikayenin bağlantısını altı kez tweetledikten sonra The New York Post’un hesabını da yasakladı (daha sonra eski durumuna getirdi).

Taibbi’ye göre, Hindistan kökenli “Demokrat Kongre Üyesi Ro Khanna, Gadde’ye ulaştı ve ona “tepki yeniden konuşma” hakkında konuşmak için telefona atlamasını nazikçe önerdi. Khanna, “dosyalarda bulabildiğim ve endişelerini dile getiren tek Demokrat yetkiliydi. “.

“Gadde hızlı bir şekilde yanıt veriyor, hemen Twitter politikasının yabani otlarına dalıyor, Khanna’nın Haklar Bildirgesi hakkında daha çok endişelendiğinden habersiz” diye tweet attı.

Musk yanıtladı: “Ro Khanna harika.”

“Yarın The Twitter Files’ın 2.Bölümünü izleyin” diye yazdı.

Tüm Son Teknoloji Haberlerini buradan okuyun

Yorum yapın