Musk Dolandırıcıları Kovuşturmaya Söz Verirken Kripto Spam Botları Sessizleşiyor

Elon Musk’ın Twitter’daki kripto spam botlarına karşı savaşındaki son salvosu, kripto topluluğunun gönderilerine yanıt veren botların sayısında büyük bir azalma olduğunu bildirmesiyle gerçek bir etki yaratmış gibi görünüyor.

11 Aralık’ta İletiTwitter CEO’su “botları yarın bir sürpriz bekliyor” imasında bulundu ve daha sonra çok sayıda bot/troll hesabının arkasında az sayıda kişi bulduklarını ve platformun “bilinen kötü” IP adreslerini kapatacağını açıkladı. aktörler.”

Ardından, dolandırıcıların IP adresi bloğunu aşmak için başka yöntemler deneyebileceğini, ancak Twitter’ın “ortaya çıkar çıkmaz onları kapatacağını” açıklayarak devam etti.

Dogecoin’in (DOGE) ortak yaratıcısı Billy Markus’un takma adı Shibetoshi Nakamoto, Musk’a 11 Aralık’ta söyledi. İleti“Bir test gönderisi yaptım ve 50 bot yanıtı görmek yerine yalnızca bir ilerleme gördüm, çok abartılı.”

Diğer kullanıcılar da Musk’ın son değişikliklerini test etmeye gitti. Bir Bitcoin (BTC) analisti ve yatırımcısı olan PlanB, kaç botun yanıt vereceğini görmek için bir grafik yayınladı. Yazma sırasında, yorumlarda botlardan herhangi bir yanıt gelmemişti.

Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin ayrıca “Twitter *son zamanlarda kullanımı marjinal olarak daha iyi görünüyor*” olsa da, Musk nedeniyle botlarda bir azalma olup olmadığını söyleyemediğini belirtti.

“Elon’un yaptığı şeyler ile crypto-winter’ın yaptığı şeyler ile benim beynimin gerçekte orada olmayan değişiklikleri hayal etmesi arasındaki şeyleri nasıl ayıracağım hakkında hiçbir fikrim yok” dedi.

Bazıları, bot yanıtlarının gönderilerde görünmeye devam ettiğini, ancak platform tarafından çok hızlı bir şekilde kaldırıldığını bildirdi.

İlişkili: Elon Musk: Twitter önümüzdeki aylarda çok aptalca şeyler yapacak

Twitter spam ve dolandırıcılık botları, platformda bir veba oldu ve Musk tarafından Ekim ayında yönetimi ele geçirdikten sonra Twitter için en önemli önceliklerinden biri olarak görüldü.

Musk, son gönderisinde, platformun gelecekte Twitter’daki dolandırıcılara karşı yasal işlem başlatmayı hedefleyeceğini ima etse de, herhangi bir ek ayrıntı sunmadı.

“Twitter ayrıca dünyanın herhangi bir yerindeki dolandırıcıları kovuşturmak için harekete geçecek” dedi.

Yorum yapın