Microsoft, Windows 11 İçin Yerleşik Ekran Kayıt Aracını Piyasaya Sürüyor – apk haber

Teknoloji devi Microsoft, kullanıcı deneyimini geliştirmek amacıyla, Windows 11 için Snipping aracında yerleşik bir ekran kaydedici aracı içeren Dev Channel’daki Insiders’a bir güncelleme sunmaya başladı.

Microsoft Perşembe günü bir blog gönderisinde, Snipping Tool’un PC’den içerik yakalamayı ve paylaşmayı her zaman hızlı ve kolay hale getirdiğini ve şimdi yerleşik ekran kaydı ile şirketin bu yetenekleri daha da fazla içerik türüne genişlettiğini söyledi.

Windows Gelen Kutusu Uygulamaları Baş Program Yöneticisi Dave Grochocki, “Snipping Tool’un Insider topluluğu arasında favori olduğunu biliyoruz, bu nedenle bu güncellemeyle yerleşik bir ekran kaydediciyi tanıtmaktan büyük heyecan duyuyoruz” dedi.

Yeni aracı kullanmak için kullanıcının Ekran Alıntısı Aracı uygulamasını açması ve yeni kayıt seçeneğini belirlemesi gerekir.

Ekran kayıt oturumuna başlamadan önce, kullanıcılar ekranlarının kaydetmek istedikleri alanını seçip ayarlayabilecekler. Tamamlandıktan sonra kullanıcılar, kayıtlarını kaydetmeden veya başkalarıyla paylaşmadan önce önizleme yapabilir.

Grochocki, “Şu anda kullanıma sunmaya başlıyoruz, bu nedenle Dev Channel’daki tüm Insider’lar güncellemeyi hemen alamayacak,” dedi.

Ekim ayında teknoloji devi, kullanıcıların Windows 11’de kolayca dosya ve fotoğraf paylaşmasına yardımcı olmak için dosya paylaşımı da dahil olmak üzere birçok yeni özelliği kullanıma sunmuştu.

Tüm Son Teknoloji Haberlerini buradan okuyun

Yorum yapın