Microsoft Edge Kullanıcı Tarama Geçmişini Bing API Sitesine “Sızdırıyor”: Rapor – apk haber

Microsoft Bing, kullanıcı geçmişini sızdırıyor.

Microsoft Bing, kullanıcı geçmişini sızdırıyor.

Microsoft Edge tarayıcısı, kullanıcıların ziyaret ettiği siteleri API sitesi bingapis.com’a sızdırıyor. İşte bildiklerimiz.

GPT-4 destekli Bing tarafından desteklenen Microsoft Edge’in son aylarda topladığı tüm ilgiyle birlikte, tarayıcının kullanıcıların ziyaret ettiği siteleri API sitesi bingapis.com’a sızdırdığını gösteren yeni bir gelişme var. Bu gizlilik endişesi, başlangıçta Reddit kullanıcıları tarafından gün ışığına çıkarıldı. The Verge’e göre Microsoft Edge’in en son sürümü, bingapis.com’a ziyaret edilen her sayfa için bir URL listesi gönderiyor.

Sitedeki açığı ilk keşfeden Reddit kullanıcısı Hackermchackface, “Bu URL’ye referans aramak çok az sonuç veriyor, bu özellikle ilgili hiçbir belge yok.” Çoğu kullanıcı gizlilik sorununun kesin nedenini belirleyemezken, yazılım mühendisi Rafael Rivera konuyu araştırdı ve bunun “Edge’de kötü uygulanmış yeni bir özellik” olduğunu gördü.

Rafael Rivera, The Verge’e “Microsoft Edge’in artık varsayılan olarak etkinleştirilen bir içerik oluşturucu takip özelliğine sahip olduğunu” bildirdi. “Görünüşe göre amaç, YouTube, The Verge ve Reddit gibi belirli sayfalarda olduğunuzda Bing’i bilgilendirmekti. Ancak düzgün çalışmıyor gibi görünüyor, bunun yerine neredeyse ziyaret ettiğiniz her etki alanını Bing’e gönderiyor.”

VİDEO İZLEYİN: Cep Telefonu Patladı, 8 Yaşındaki Kız Öldü

Verge, Microsoft’un içerik oluşturucuyu takip etme özelliğini geçen yıl test etmeye başladığını ancak yakın zamanda geniş çapta uyguladığını bildirdi. Kullanıcıların web’deki sanatçıları ve içerik oluşturucuları abone olmasına ve keşfetmesine olanak tanır. Kullanıcılar özelliği kullanmayı bırakmayı seçerse, Bing URL’leri bingapis.com’a göndermeyecek ve gizlilik kusurunu önleyecektir.

Microsoft sorunu kabul etti ve bir düzeltme üzerinde çalışıyor. O zamana kadar, kullanıcıların içerik oluşturucuyu takip etme özelliğini devre dışı bırakması önerilir.

Tüm Son Teknoloji Haberlerini buradan okuyun

Yorum yapın