Microsoft, Bir ‘Süper Uygulama’ İle Apple ve Google’ın Mobil Arama Hakimiyetine Meydan Okumak İstiyor – apk haber

İlk olarak 6 Aralık’ta The Information tarafından bildirildiği üzere Microsoft kısa süre önce alışveriş, mesajlaşma, haber, web araması ve diğer hizmetleri içerecek bir “süper uygulama” geliştirmeyi düşündü.

Konuya yakın kaynaklara göre, ‘süper uygulama’ Alphabet’in Google ve Apple’ın mobil arama alanındaki hakimiyetine meydan okuyacak. Dahası, The Information’a göre bu hareket, Redmond merkezli teknoloji devinin reklam işini ve Bing aramasını artırabilir ve Teams mesajlaşma ve diğer mobil hizmetlere daha fazla kullanıcı çekebilir.

Rapora göre Microsoft, Apple ve Google’ın aksine şu anda mobil cihazlarda bir uygulama mağazası işletmiyor. Bununla Microsoft, Tencent’in ayak izlerini takip ederek mesajlaşma, alışveriş, çevrimiçi oyun ve günlük olarak yararlı olan diğer sayısız hizmeti birleştiren WeChat gibi bir uygulama oluşturmayı umuyor.

Microsoft’un “süper uygulamayı” ne zaman başlatacağı belli değil, ancak konu şirket içinde tartışıldı ve şirketin CEO’su Satya Nadella’nın “Bing arama motorunun diğer Microsoft mobil ürünleriyle daha iyi çalışması” için baskı yaptığı bildirildi.

Şimdiye kadar, Microsoft’un Bing’i, Apple ve Google arasındaki milyarlarca dolarlık anlaşma sayesinde rekabet açısından dezavantajlı durumdaydı – Google’ın iPad ve iPhone dahil tüm Apple cihazları için Safari tarayıcısında varsayılan arama motoru olmasına izin verdi.

Tüm Son Teknoloji Haberlerini buradan okuyun

Yorum yapın