Microsoft, Apple Watch’ta Bu Uygulamaya Verdiği Desteği Sonlandırıyor – apk haber

Microsoft, iki adımlı doğrulama uygulaması “Microsoft Authenticator”ın yakında uygulamayı sonlandıracağı için artık Apple Watch’u desteklemeyeceğini duyurdu.

Bir Microsoft destek web sayfasında şirket, Ocak 2023’te Authenticator iOS uygulamasına gelecek bir güncellemenin eşlik eden uygulamayı watchOS’tan kaldıracağını açıkladı.

Sonuç olarak, Apple Watch kullanıcıları artık hizmete cihaz üzerinden erişemeyecek.

“Ocak 2023’te iOS için çıkacak olan Authenticator sürümünde, Authenticator güvenlik özellikleriyle uyumsuz olması nedeniyle watchOS için eşlik eden bir uygulama olmayacak. Bu, Authenticator’ı Apple Watch’a yükleyemeyeceğiniz veya kullanamayacağınız anlamına geliyor” dedi.

“Bu nedenle, Authenticator’ı Apple Watch’ınızdan silmenizi öneririz. Bu değişiklik yalnızca Apple Watch’u etkiliyor, bu nedenle Authenticator’ı diğer cihazlarınızda kullanmaya devam edebileceksiniz.”

Bunun yalnızca uygulamanın watchOS sürümü için geçerli olduğunu belirtmekte fayda var, bu nedenle kullanıcılar Microsoft Authenticator’ı iPhone ve iPad’de kullanmaya devam edebilir.

Microsoft Authenticator ile, iki adımlı doğrulama etkinleştirildiğinde kullanıcılar Microsoft hesaplarında veya desteklenen uygulamalarda kolayca oturum açabilir.

Uygulama aynı zamanda tek seferlik kullanım kodları oluşturarak kullanıcıların metin mesajlarını veya telefon görüşmelerini beklemeden hesaplarına erişmesine olanak tanır.

Tüm Son Teknoloji Haberlerini buradan okuyun

Yorum yapın