Metaverse’de Köprüler Inşa Etmek, Ayrıntılı Apes Aldatmacası Ve Daha Fazlası

Güney Kore’nin Gyeongbuk Eyaleti, Vietnam ile ekonomik ilişkilerini genişletmek için Web3 teknolojisini kullanmayı planladığını duyurdu.

Eyalet valisi Lee Cheol-woo, 19 Aralık’ta yaptığı bir duyuruda, metaverse projesinin “Vietnam ile artan ekonomik, kültürel, ticari ve insan merkezli temaslara” odaklanacağını söyledi.

Haziran ayında eyalet, yerel ekonomiyi büyütme umuduyla kendisini bir metaverse inovasyon merkezi haline getirmek için 13,8 milyon dolar yatırım yapacağını duyurdu.

Güney Kore, 2022’nin başından beri Metaverse geliştirme konusunda çok aktif ve dünyanın en çok metaverse hazır beşinci ülkesi olmayı hedefliyor. Genişletilmiş Sanal Dünya olarak bilinen her şeyi kapsayan bir metaverse platformu oluşturmak için 186,7 milyon dolar ayırdı.

Kimlik avı dolandırıcılığında çalınan 14 Sıkılmış Maymun

Serpent adını kullanan bir siber güvenlik analisti, 17 Aralık’ta uzun bir açıklama yaptı. İleti Bir dolandırıcının, bir ay süren bir sosyal mühendislik dolandırıcılığı yoluyla 14 Bored Ape Yacht Club (BAYC) misli olmayan jetonu (NFT) çaldığı iddia edildi.

Analist, dolandırıcılığın, kurbandan Maymunlar için IP haklarını lisanslaması istendiğinde başladığını iddia etti ve dolandırıcı, NFT ile ilgili “Zamanın Dönüşü” adlı bir filmde “‘Forte Pictures’ için çalışan bir oyuncu yönetmeni” olduğunu iddia etti. ” Forte Pictures gerçek bir şirket olmasına rağmen (ve işin içinde değil), dolandırıcı olduğu iddia edilen kişi tarafından kullanılan takma adın sahte olduğunu söyledi.

Güvenilirlik oluşturmak için sahte bir web sitesi, sahte sunumlar, yasal sözleşmeler ve Twitter alanları da dahil olmak üzere diğer ayrıntılı hileler kullanarak NFT’ler için bir teklif sundular ve kurbanı sahte bir NFT platformuna yönlendirdiler ve burada kendilerinden “sözleşmeyi imzalamaları” istendi. cüzdan tahliyesi gerçekleşti.

“Dolandırıcılık web sitesi, lisans için imzalaması gerektiğini iddia ettikleri gazsız bir Seaport imzası gösterdi. Bununla birlikte, imza aslında kurbanın tüm BAYC’lerinin dolandırıcıya 0.00000001 ETH karşılığında özel bir paket listesi oluşturdu” dedi.

“Dolandırıcının Secret Network tarafından finanse edilen cüzdanı, özel satışı tamamlamak için maç emirleri işlevini çalıştırdı. Dolandırıcı daha sonra tüm NFT’lerde en yüksek WETH tekliflerini kabul etti ve ardından 852,86 WETH’yi 1,07m DAI’ye dönüştürdü” diye ekledi analist.

Manchester United Lansman NFT koleksiyonu

Manchester United Futbol Kulübü (Man U), Tezos blok zincirinde ilk NFT koleksiyonunu başlattı.

Koleksiyon web sitesine göre, ilk düşüş ücretsizdi ve yalnızca hayranların bir NFT talep etmek için Tezos cüzdanlarını kullanarak oturum açması gerekiyordu.

NFT’ler nadirliklerine göre klasik, nadir ve ultra nadir olmak üzere üç gruba ayrıldı ve abone olan hayranlara rastgele dağıtıldı.

Her NFT, yarışmalara, biletlere, Discord’daki içeriğe erişim ve kulübün daha sonraki bir tarihte başlayacak olan yeni sanal dünyasına katılma şansı sunan bir anahtar görevi görür.

Trump NFT koleksiyonu resimlere sağ tıklandı mı?

Kartal gözlü sosyal medya dedektifleri, eski Amerika Birleşik Devletleri başkanı Donald Trump’ın NFT koleksiyon projesinin başka kaynaklardan intihal görüntüleri içerip içermediğini sorguluyor.

15 Aralık’ta eski başkan, kendisini golf kıyafetleri, av teçhizatı ve bir süper kahraman kostümü gibi kıyafetler içinde tasvir eden sanat eserleriyle 45.000 NFT takas kartı koleksiyonunu tanıttı.

NFT’nin düşüşünü takip eden günlerde, bazı Twitter kullanıcıları Google’da tersine görsel araması yaptı ve NFT’ler ile Amazon ve Shutterstock da dahil olmak üzere diğer çeşitli kaynaklardan gelen görseller arasındaki benzerlikleri ortaya çıkardı.

Bir örnekte, kendisini sağcı bir medya ajanı olarak tanımlayan Matthew Sheffield, çizme giyen ve elinde tüfek tutan Trump’ın NFT’sini, bir av kıyafeti şirketinden alınan çok benzer bir çizme setiyle karşılaştırdı.

Daha Şık Haberler:

Amazon’un yeni serisi ‘NFTMe’, dünyanın dört bir yanındaki sanatçılar, koleksiyonerler ve sektör profesyonellerinin NFT’lerle ilgili deneyimlerini ve sanat ile teknoloji arasındaki birleşmenin günlük yaşamlarını nasıl olumlu etkilediğini paylaşırken dünya çapında NFT kültürünü ve bozulmasını araştırıyor.

İlişkili: Yönetmen, NFT’ler ve Soulbound jetonlarının Web3 film yapımcılığını tanımladığını söylüyor

Aile dostu NFT koleksiyonunun sanatçısı ve kurucusu Lucky Ducky Jeremy Fisher, Cointelegraph’a NFT’lerin genel kitlesel benimseme ve genç nesiller de dahil olmak üzere yeni gelenlere uzay hakkında bilgi vermek için harika araçlar olduğunu söyledi.

Yorum yapın