Metamask Kurumsal, Cobo Ve Gnosis Dao, Soulbound Token Projesi Için Bir Araya Geldi

Soulbound jetonları (SBT’ler), kullanıcıların ve projelerin kendilerini dijital gerçeklikte tanımlamaları için Web3 alanında bir dayanak noktası haline geliyor.

Bir dijital varlık koruyucusu ve blockchain teknolojisi geliştiricisi olan Cobo’dan 13 Aralık’ta yapılan bir duyuru, kripto endüstrisi devlerini kullanıcıların gelişen dijital kimliklerine hitap etmek için birleştiren yeni bir SBT projesini ortaya çıkardı.

Cobo, MetaMask Institutional ve Gnosis DAO, kullanıcıların kendilerini dijital gerçeklikte tanımlamalarına ve sektör trendlerinden haberdar olmalarına yardımcı olacak bir araç olan bir SBT projesi olan “Evolution”ı oluşturmak için bir araya geldi.

Cobo’nun bir sözcüsü Cointelegraph’a, SBT’ler piyasada satılamadığından, Web2 ve Web3 arasında kullanıcı kimliğini çevreleyen bir köprü oluşturmaya yardımcı olduğunu söyledi:

“Bu, belirteç sağlayıcıya güvence sağlar ve onlara bir kimlik vererek hedeflenen kullanıcılarına özel erişim ve avantajlar sağlamalarına olanak tanır.”

SBT’ler dijital bir kişiyi işaretlemek için yeni trend olsa da, takas edilemez tokenlerin (NFT’ler) ve ticarete konu varlıklarla birlikte gelen doğal yardımcı programların yerini almayacaklar.

Bununla birlikte, Cobo sözcüsüne göre, SBT’ler, standart bir NFT ile elde edilemeyen başka bir münhasırlık düzeyi yaratmak için giderek daha fazla kullanılabilir. Evolution koleksiyonunu bir örnek olarak ele alırsak, sahipler, kendi SBT toplulukları dışındaki kişiler tarafından kullanılamayan merkezi olmayan finans alanı hakkında üç ayda bir özel araştırma alacaklar:

“Belirteçler, belirli kullanıcıları belirlemek ve ödüllendirmek için kullanılabilse de, kullanıcıları belirli projelerden veya avantajlardan sınırlamak ve hariç tutmak için de kullanılabilir.”

Cobo temsilcisi, markalar veya cüzdanlar açısından bakıldığında, SBT’lerin “kullanıcıları güvenlik amacıyla cüzdan değiştirmekten veya anahtarları döndürmekten caydırabileceğini” söylüyor.

İlişkili: Vitalik Buterin, NFT’lerin World of Warcraft öğeleri gibi ‘ruh bağlı’ olmasını öneriyor

Büyük Web3 oyuncularından gelen bu gelişme, SBT’lerin geliştirilmesi ve tanıtılmasıyla alan değiştikçe gelir.

Bu yeni dijital varlıklar, kullanıcıların dijital kimliklerinin bir parçası olarak vatandaşlığa sahip olduğu geleceğin metaverse’si için potansiyel bir anahtar olarak görülüyor.

Geçenlerde Japonya’da finans devi Sumitomo Mitsui, yerel sosyal ihtiyaçların karşılanmasına yardımcı olmak için SBT’lerle deneyler yaptığını duyurdu.

Yorum yapın