Metamask, Kullanıcıların Paypal Aracılığıyla Ethereum Satın Almalarına Ve Transfer Etmelerine Olanak Tanır

Dijital ödemeler platformu PayPal, MetaMask kullanıcılarının PayPal platformu aracılığıyla Ether (ETH) satın almalarına ve transfer etmelerine izin vermek için MetaMask ana şirketi ConsenSys ile işbirliği yaptı.

14 Aralık’ta yapılan duyuruya göre, ülke kullanıcılar açısından MetaMask’ın en büyük pazarlarından biri olduğundan, hizmet başlangıçta yalnızca Amerika Birleşik Devletleri’ndeki belirli PayPal kullanıcılarına sunulacak.

İşbirliği, kullanıcıların Mobil MetaMask Uygulamalarında oturum açarak sorunsuz bir şekilde PayPal’dan ETH satın almalarına ve MetaMask’a aktarmalarına olanak sağlamayı amaçlıyor; bu uygulama, daha sonra işlemleri tamamlamak için onları PayPal hesaplarına yönlendirecek.

MetaMask ürün müdürü Lorenzo Santos şunları paylaştı:

“PayPal ile bu entegrasyon, ABD’li kullanıcılarımızın yalnızca MetaMask aracılığıyla sorunsuz bir şekilde kripto satın almalarına değil, aynı zamanda Web3 ekosistemini kolayca keşfetmelerine de olanak tanıyacak.”

İlişkili: PayPal, Black Mirror: Elon Musk’ın bir bölümü oldu

PayPal, kripto para birimini hizmetlerine entegre eden ve kullanıcıların kripto ekosistemiyle kolayca etkileşim kurmasını sağlamaya çalışan, sayısı giderek artan geleneksel ödeme şirketlerinden biridir.

Kasım ayında, küresel dijital eşler arası ödeme şirketi MoneyGram, Washington DC’dekiler de dahil olmak üzere ABD kullanıcılarının, MoneyGram mobil uygulaması aracılığıyla kripto para birimi – özellikle Bitcoin (BTC), Ether ve Litecoin (LTC) satın alabileceğini, satabileceğini ve elinde tutabileceğini duyurdu.

Ekim ayında Western Union, dijital cüzdanları yönetmek ve dijital varlıkların yanı sıra emtia türevlerini değiş tokuş etmek için üç ticari marka başvurusunda bulundu; bu, ödeme şirketinin hizmetlerini Web3 alanına genişletmeyi planladığını gösteriyor.

Mobil ödeme işleme uygulaması Cash App, kullanıcıların daha hızlı, daha verimli katman-2 protokolü üzerinden BTC gönderip almalarını sağlamak için Bitcoin Lightning Network aracılığıyla yapılan işlemler için destek ekledi.

Yorum yapın