Meta, ‘Süper’ Canlı Yayın Platformunu Kapatıyor – apk haber

Meta, minyatür benzeri uygulaması Super’i 15 Şubat 2023’te kapatacağını duyurdu.

Super, 2020 yılında Meta tarafından geliştirilen etkileyiciler için bir canlı yayın platformudur.

TechCrunch’a göre şirket, kullanıcıların VidCon veya Comic-Con gibi gerçek hayattaki bir etkinlikte yaşadıklarına benzer bir sanal buluşma ve selamlama deneyimi yaratmayı umduğunu söyledi.

Şirket, “Ancak yarattığımızı keşfettiğimiz şey, içerik oluşturucular ve hayranlar için eğlenceli ve heyecan verici şekillerde bağlantı kurmak için çok daha büyük bir fırsattı.”

“Yaratıcıların ve hayranların iyi amaçlar için para topladığını, yeni bir kitap seti piyasaya sürdüğünü, stand-up rutinleri için yeni şakaları test ettiğini ve hatta birbirlerine karşı trivia oynadığını gördük. Her yeni Super etkinliğindeki neşeyi ve yaratıcılığı görmek inanılmazdı. Ancak ne yazık ki artık vedalaşma vaktimiz geldi” ifadeleri kullanıldı.

Raporda, Super’in Şubat ayına kadar resmi olarak kapatılmamasına rağmen, kullanıcıların bu süre zarfında yeni etkinlik oluşturamayacakları belirtildi.

Üstelik Super, daha önce Meta tarafından kapatılan uzun bir deneyler ve uygulamalar listesine katılıyor.

Bu haftanın başlarında Meta’nın, girişimi başlattıktan yaklaşık 10 yıl sonra Bağlantı bölümünü kapattığı bildirildi.

Ekim ayında şirket, içerik oluşturucular ve yazarlar için Bulletin adlı haber bülteni ürününü 2023’ün başlarında kapatacağını duyurdu. VR’de geçen royale oyunu.

Tüm Son Teknoloji Haberlerini buradan okuyun

Yorum yapın