Meta Hindistan – apk haber

Şirket Perşembe günü yaptığı açıklamada, Meta’nın Ekim ayında Hindistan’da Facebook için 13 politikada 29,2 milyondan fazla kötü içeriği ve Instagram için 12 politikada 2,7 milyondan fazla bu tür içeriği kaldırdığını söyledi.

1-31 Ekim arasında Meta, Hindistan şikayet mekanizması aracılığıyla 703 rapor aldı ve şirket, kullanıcılara 516 vakada sorunlarını çözmeleri için araçlar sağladığını söyledi.

Sosyal ağ, BT (Aracı Yönergeleri ve Dijital Medya Etiği) kapsamındaki aylık uyum raporunda, “Özel inceleme gerektiren diğer 187 bildirimden, politikalarımız uyarınca içeriği inceledik ve toplam 120 bildirim hakkında işlem yaptık.” Kodu) Kurallar, 2021.

Meta, kalan 67 raporun incelendiğini ancak işlem yapılmamış olabileceğini söyledi.

Şirket, Instagram’da Hindistan şikayet mekanizması aracılığıyla 1.377 şikayet aldı.

“Gelen bu raporlardan 982 vakada kullanıcılara sorunlarını çözmeleri için araçlar sağladık. Bunlar, belirli ihlaller için içerik bildirmek için önceden kurulmuş kanalları, verilerini indirebilecekleri kendi kendini düzeltme akışlarını, hesapların saldırıya uğrama sorunlarını ele alma yollarını vb. içerir” dedi Meta.

Diğer 395 rapordan Meta, politikaları gereği içerikleri gözden geçirdi ve toplam 274 rapor hakkında işlem yaptı. Şirket, kalan 121 raporun incelendiğini ancak açık artırmaya çıkarılmamış olabileceğini söyledi.

Yeni BT Kuralları 2021 kapsamında, 5 milyondan fazla kullanıcısı olan büyük dijital ve sosyal medya platformları aylık uyumluluk raporları yayınlamak zorundadır.

“Standartlarımıza aykırı olduğu için hakkında işlem yaptığımız içerik parçalarının (gönderiler, fotoğraflar, videolar veya yorumlar gibi) sayısını ölçüyoruz. Harekete geçmek, Facebook veya Instagram’dan bir içeriğin kaldırılmasını veya bazı izleyicileri rahatsız edebilecek fotoğraf veya videoların bir uyarı ile kapatılmasını içerebilir” dedi.

Tüm Son Teknoloji Haberlerini buradan okuyun

Yorum yapın