Merhum John Mcafee, Bitcoin’i Ilk Nasıl Öğrendiğinin Hikayesini Anlatıyor

John McAfee, Cointelegraph arşivlerinden kripto para öyküsünü anlatıyor ve büyüleyici hayatına bir göz atıyor.

Bilgisayar programcısı, hayatının ilk yıllarında NASA olarak da bilinen Amerika Birleşik Devletleri Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi’nde bir işe girdi ve dünyanın ilk hava durumu uydusu üzerinde çalıştı. Orada bilgisayar güvenliğini ve yetkisiz aktörlerin özel verilere erişmesiyle ilgili insanların endişelerini öğrendi.

McAfee, tüm parasını popüler “McAfee” antivirüs yazılımından değil, başka projelerden kazandığını da paylaştı. Açıkladı:

“İnsanlar beni McAfee’den tanıyor ama hayır, bu benim en büyük başarım değildi. Bu önemsiz bir şeydi. Bana öğreten ve tüm paramı kazandıran, adını takmadığım gelecekteki işlerimdi.”

2011’de McAfee’nin arkadaşları, sözde yaratıcısı Satoshi Nakamoto tarafından yayınlanan Bitcoin (BTC) teknik incelemesini okuması için McAfee’ye baskı yaptı. Bilgisayar programcısı, Bitcoin’in matematiğinin gücünden etkilendi ve dijital varlığın dünyayı değiştirme potansiyelini gördü.

McAfee’ye göre kriptoya girişi, 800 milyon dolar değerinde dünyanın en büyük altıncı BTC madencilik şirketi olan MGT’nin başkanı ve CEO’su olmasıyla başladı. Ancak McAfee, BTC çok yükseğe çıktıktan sonra battığında sonunda kapandığını belirtti.

İlişkili: Kripto Hikayeleri: Bir girişimci, ayı piyasası sırasında girişimi için nasıl 10 milyon dolar topladı?

Şirket, McAfee’nin bir uyarı atışı olduğunu iddia ettiği New York Borsası tarafından listeden çıkarıldı – onu susturma girişimi ve sessiz olmazsa yok edileceği tehdidi. McAfee hikayeye şöyle devam etti:

“Öncelikle Amerika’da büyük bir jüri topladıklarında beni toplamaya çalıştılar. Bunu önceden öğrendim, bu yüzden ertesi gün Florida’ya gittik. Janice, ben, dört büyük köpek ve yedi personelimle birlikte yatımızı aldık ve yola çıktık, Bahamalar’a gittik.”

McAfee, sonunda Küba’ya ve ardından Dominik Cumhuriyeti’ne gittiklerini ve burada tekneden inmeden tutuklandıklarını söyledi.

Yorum yapın