Malta, Nft’lerin Düzenleyici Muamelesini Gözden Geçirmeye Hazırlanıyor

Malta Finansal Hizmetler Otoritesi (MFSA) şu anda Sanal Finansal Varlıklar çerçevesinde misli olmayan tokenlerin “düzenleyici muamelesini” revize etme taleplerini gözden geçiriyor.

Mevcut düzenleyici çerçeve kapsamında, NFT’ler, sanal tokenleri, sanal finansal varlıkları, elektronik parayı ve dağıtılmış defter teknolojisine dayalı veya bu teknolojiye bağlı tüm finansal araçları da içeren Sanal Finansal Varlıklar Yasası kapsamına dahil edilmiştir.

Bununla birlikte, MFSA, benzersiz oldukları ve değiştirilemez oldukları ve bu nedenle mal ve hizmetler için ödemeler veya yatırım amaçları için kullanılamayacakları için NFT’lerin Sanal Finansal Varlıklar çerçevesinden çıkarılmasını öneriyor.

MFSA’ya göre, “Bu tür varlıkların VFA çerçevesi kapsamına dahil edilmesi, mevcut geleneksel finansal hizmet kapsamı dışında kalan VFA’larla ilgili olarak sunulan yatırım türü hizmetleri düzenlemeye çalışan Kanunun ruhuna aykırı olabilir. varlık kategorileri. “

Yönetim makamı, bu yeni revizyonları kendi çerçevesine resmi olarak uygulamadan önce şu anda paydaşlardan geri bildirim davet ediyor.

İlişkili: Çin mahkemesi, NFT’lerin yasalarla korunan sanal mülk olduğunu söyledi

Kasım ayında Cointelegraph, Malta’nın kripto para düzenlemesi konusunda Güney Avrupa’da başı çektiğini bildirmişti.

2018’de Malta parlamentosu, blockchain ve dijital para birimleri için kapsamlı bir düzenleyici çerçeve oluşturan üç yasa çıkardı. Sanal Finansal Varlıklar Yasası, ilk madeni para teklifleri, dijital varlıklar, dijital para birimleri ve ilgili hizmetler alanını düzenlerken, Yenilikçi Teknolojik Düzenlemeler ve Hizmetler Yasası, Malta Dijital Yenilik Kurumunun teknoloji hizmet sağlayıcılarının kaydını denetlemesine olanak tanır.

Ülkenin mevcut mali düzenleyici çerçevesi, farklı kural kümelerine tabi olan dört farklı dijital varlık kategorisini tanıyor: elektronik para, finansal araçlar, sanal (fayda) belirteçleri ve sanal finansal varlıklar.

Yorum yapın