Magic Eden, Opensea’yi Nft Lisans Uygulama Aracıyla Takip Ediyor

Solana tabanlı bir nonfungible token (NFT) pazarı olan Magic Eden, içerik oluşturucuların koleksiyonları üzerinde telif ücreti uygulamasına izin veren bir araç yayınlayan en son platform haline geldi.

Kasım ayı başlarında rakip NFT pazar yeri OpenSea’den benzer bir aracın duyurusunu takip ediyor.

1 Aralık tarihli bir açıklamaya göre, açık kaynaklı telif hakkı uygulama aracı, Solana’nın SPL token standardı üzerine inşa edilmiştir ve Open Creator Protocol (OCP) olarak adlandırılmaktadır. Bu, 2 Aralık’tan itibaren standarda dahil olan yeni koleksiyonlar için telif hakkı uygulamasına izin verecektir.

Lu daha önce, 5 Kasım’da Solana’nın Breakpoint 2022 konferansında, NFT içerik oluşturucularının “sürdürülebilir bir gelir modeline” sahip olma ihtiyacını gerekçe göstererek, telif ücretlerini uygulamak için tasarlanan NFT’ler fikrini gündeme getirdi.

OCP kullanan yaratıcılar, koleksiyonlarında telif ücreti uygulamayan pazar yerlerini de yasaklayabilecekler. Magic Eden, platformunda OCP’yi benimsemeyen koleksiyonlar için isteğe bağlı telif haklarını korumaya devam edecek.

Magic Eden, 1 Aralık’ta bir Twitter ileti dizisinde “OCP’yi mevcut koleksiyonlara geriye dönük olarak uygulayamayacağını” belirterek, içerik oluşturuculara “yakma işlemi” yapmak zorunda kalacaklarını söyledi. [and] NFT’lerin kurtarılamayan bir cüzdan adresine gönderildiği ve koleksiyon tarafından yeniden verildiği “yeniden darphaneler”.

Lu yaptığı açıklamada, “Yaratıcılara yönelik çözümleri zamanında belirlemek için birden fazla ekosistem ortağıyla aktif görüşmeler yapıyoruz” dedi. Pazarın OCP ile amacının, diğer koleksiyonlarla koordine olurken yeni koleksiyonlar için “telif haklarını anında desteklemek” olduğunu da sözlerine ekledi. Daha fazla çözüm için iş ortakları.

İlişkili: Coinbase, Apple’ın gas ücretleri nedeniyle cüzdan uygulamasının yayınlanmasını engellediğini iddia ediyor

Magic Eden tarafından lanse edilen protokolün ek bir özelliği, içerik oluşturucuların daha yüksek fiyatlar ödeyen alıcıların telif haklarının değerini azaltabilecek dinamik telif hakları ve örneğin bir sayıyla sınırlı NFT’leri görebilen özelleştirilebilir token aktarılabilirliği sunma yeteneğidir. veya belirli bir süre için ticaretin dondurulmasına tabi olabilir.

Magic Eden, Ekim ayında isteğe bağlı bir telif ücreti modeline geçerek, alıcılara projelere katkıda bulunmak istedikleri telif ücretlerini belirleme seçeneği sunarak Twitter’ın NFT topluluğundaki fikirleri ikiye böldü.

OCP aracı, OpenSea tarafından Kasım ayı başlarında başlatılan ve NFT satışlarını yalnızca telif ücreti uygulayan pazar yerleriyle sınırlayan benzer bir zincir üstü aracı izler.

Magic Eden, isteğe bağlı telif ücretlerine geçmeden önce Eylül ayında emsal pazar yeri ve toplayıcı Coral Cube ile ortaklaşa benzer bir telif hakkı uygulama aracı olan MetaShield’ı yarattı.

Yorum yapın