Ledger Donanım Cüzdanı, Defi Izleme Özelliği Ekler

Kullanıcılar ve geliştiriciler, değişkenlik ve belirsizlikle geçen bir yılın ardından hem güvende hem de bilgili kalmanın yollarını arıyor. Bu geçiş sırasında, donanım cüzdanı geliştiricisi Ledger, kullanıcıların varlıklarının değerini takip etmeleri için yeni bir entegrasyon duyurdu.

Merkezi olmayan bir finans (DeFi) portföy izleyicisi olan Ledger ve Merlin, Ledger Live kullanıcılarına canlı DeFi performans analitiği sunmak için 13 Aralık’ta yeni ortaklıklarını duyurdu. Ledger’in soğuk hava deposu cüzdanlarına bağlanan uygulama, 5 milyondan fazla kullanıcıya hizmet veriyor.

Yeni entegre edilen DeFi izleyici, on blockchain ağında 1.000’den fazla DeFi protokolünü birbirine bağlar. Kullanıcılar performans ölçütlerine, kar ve zarar raporlarına ve ayrıca harcanan benzin ve hesaplanan getirilere ilişkin toplu raporlara erişebilecek.

Merlin by VALK’ın kurucu ortağı ve baş ürün sorumlusu Elie Azzi, Cointelegraph’a bu derlenmiş verilerin yatırımcıların ellerindeki her şeyde daha iyi gezinmelerine nasıl yardımcı olduğunu söyledi:

“Her bir platforma birden çok kez bağlanmadan tüm alım satım verilerini derlemek, onları riske maruz bırakabilecek bir zorluk.”

Azzi, geçen yılki büyük hack’lerin ve skandalların bize kripto alanının ilk ademi merkeziyetçiliğinden taviz verildiğini gösterdiğini söylemeye devam etti.

Alan kendini toparladıkça, hem kullanıcılar hem de şirketler yapı taşları olarak şeffaflıkla ademi merkeziyetçiliği eski haline getirmeye çalışıyor:

“DeFi ve kriptonun her zaman temel olarak üzerine inşa edildiği açık, şeffaf ve güvene dayalı olmayan çözümler için daha önce hiç bu kadar güçlü bir argüman olmamıştı.”

Ek olarak, Merlin’in yeni özelliği, yatırımcıların platformdan çıkmalarına gerek kalmadan doğrudan arayüzden likidite sağlayıcı ücretlerini ve ödüllerini talep etmelerine olanak tanıyacak.

Ledger’de uluslararası geliştirmeden sorumlu başkan yardımcısı Jean-François Rochet, tüm bu yeni entegrasyonların kullanıcı deneyimini kolaylaştırmaya yardımcı olduğunu söyledi.

İlişkili: DeFi, çalkantılı piyasaya rağmen yeni yatırımları tetikliyor: Finance Redefined

FTX’in çöküşünden sonra kripto alanındaki birçok kullanıcı, varlıklarını daha güvenli tutma stratejilerinin bir parçası olarak donanım cüzdanlarına yönelmeye başladı. Bir donanım cüzdanı sağlayıcısı olan Trezor, olaydan sonra satış gelirinde %300’lük bir artış bildirdi.

Binance CEO’su Changpeng “CZ” Zhao ve Ethereum’un kurucu ortağı Vitalik Buterin gibi alandaki birçok büyük oyuncu, geçen ay kendi kendini denetlemeyi teşvik etti.

Binance Labs ayrıca bir donanım cüzdanı firmasına stratejik bir yatırım yaptı ve yaklaşmakta olan A Serisi finansman turuna liderlik edecek gibi görünüyor.

Yorum yapın