LastPass Password Manager, 2022’de İkinci Veri İhlalini Onayladı, Kullanıcı Ayrıntıları Açıklandı – apk haber

LastPass, 2022’deki ikinci olayı olan bu hafta başka bir veri ihlali bildirdi. İhlalin ayrıntıları, şirketin parola yöneticisinin ikinci ele geçirilmesini araştırdığını söyleyen CEO Karun Toubba tarafından paylaşıldı.

Touba, şirketin üçüncü taraf bulut depolama hizmetinde bazı olağandışı faaliyetler konusunda uyarıldığını açıkladı. Toubba Çarşamba günü bir blog gönderisinde, “Derhal bir soruşturma başlattık, önde gelen bir güvenlik firması olan Mandiant ile görüştük ve kanun uygulayıcıları uyardık.” dedi.

Ağustos ayında LastPass, bilgisayar korsanlarının hassas verileri ve şirketin kaynak kodunu çalabildiği ilk ihlal hakkında bilgi verdi. Toubba, bilgisayar korsanlarının bir önceki saldırıdan elde ettikleri bilgileri, erişim elde etmek ve müşterilerinden bilgi çalmak için kullanmış olabileceklerinden bahsetti. Hangi ayrıntılara erişilebileceği konusunda ayrıntılı bilgi vermedi. Toubba’nın açıkladığı gibi şirket, olayın kapsamını anlamak için çalışıyor.

Ancak, LastPass’ın sıfır bilgi teknolojisinin onları güçlü şifrelemenin arkasında tuttuğunu iddia ederek, müşterilere bu ihlalde parolaların hiçbirinin açığa çıkmadığına dair güvence verdi.

Geçen sefer bahsettiği gibi Toubba, ana parolanın açığa çıkmadığını ve LastPass’ın parola kasasına erişimi olmadığını, bunun da bu gibi olaylar olduğunda onu riske atabileceğini söyledi.

Şifre yöneticileri, dijital hesaplarınız için tüm şifreleri hatırlamanın bir kabus olabileceği bu gün ve çağda önemli bir araç haline geldi. Ayrıca, çoğu kişi basit parolalar kullandığından, bu yöneticiler onların kırılması zor olan özel karakterlere ve alfanümerik oturum açma kodlarına sahip olmalarına izin verir.

25 milyondan fazla kullanıcısı olan LastPass, tüketicilerin ve kurumsal kullanıcıların sosyal medya hesaplarına, iş ağlarına, çevrimiçi perakendecilere ve daha fazlasına giriş yapmak için ihtiyaç duydukları yüzlerce parolayı bir araya getirerek çalışır.

Tüm Son Teknoloji Haberlerini buradan okuyun

Yorum yapın