Kurumsal Yatırımcılar, Ftx Çöküşüne Rağmen Hala Kriptoya Bakıyor

FTX fiyaskosunun neden olduğu olumsuz etkiler, kripto alanını olumsuz bir ışığa soktu. Ancak kurumsal yatırımcılar, FTX tartışmasının dorukta olduğu dönemde bile sektöre ilgi göstermeye devam ediyor.

Kripto borsası Bitstamp’a göre, dijital varlık ticaret platformundaki kurumsal kayıtlar, FTX çöküşü konusunun sık sık haber manşetlerinde yer aldığı Kasım ayında Ekim ayına kıyasla %57 arttı. Borsa ayrıca Cointelegraph’a aynı dönemde toplam gelirinin %45 arttığını, kurumlardan gelen gelirlerin %34 ve perakende tüccarlardan gelen gelirlerin %72 arttığını söyledi.

Borsa ayrıca Kasım ayında aktif küresel perakende kullanıcılarının Ekim ayına kıyasla %43 arttığını ve Amerika Birleşik Devletleri merkezli kullanıcıların %18 arttığını vurguladı. Bu, FTX’in uzayda sıcak bir konu olmasına rağmen, daha fazla kripto yatırımcısının borsada aktif olarak işlem yaptığını gösteriyor.

Zincir üstü analist Willy Woo da yorum yaptı alanı gözetleyen geleneksel finans yatırımcıları konusunda. Bir tweet’te Woo, FTX’in çöküşü sektörü geri almış gibi görünse de, geleneksel finans sermayesi dağıtıcılarının durumu bir giriş fırsatı olarak gördüklerini savundu. “Bitcoin ve kriptonun burada kalacağını ve artık riskten arındırıldığını görüyorlar” diye yazdı.

6 Aralık’ta finansal hizmetler şirketi Goldman Sachs, kripto şirketlerini satın alma veya bunlara yatırım yapma niyetini açıkladı. Goldman Sachs yöneticisi Mathew McDermott, şirketin halihazırda durum tespiti yaptığını ve değerlemeler düşükken fırsatlar gördüğünü söyledi. Yönetici ayrıca, FTX’in sektörde öne çıkan bir örnek haline gelmesine rağmen, alanın arkasında yatan teknolojinin hala performans göstermeye devam ettiğini kaydetti.

İlişkili: ABD makamları FTX’i soruştururken Sam Bankman-Fried savunma avukatı tuttu: Rapor

Bu arada SEBA Bank, HashKey Group ile ortaklık yoluyla kurumsal benimsemeyi hızlandırmayı hedefliyor. 5 Aralık’ta firma, Hong Kong ve İsviçre’deki kurumlarda dijital varlıkların benimsenmesini hızlandırmak için HashKey ile birlikte çalışacağını duyurdu.

4 Kasım’da Fidelity Digital Assets tarafından yayınlanan bir anket, kurumların 2022’de neden kripto biriktirdiğini gösterdi. Fidelity Digital Assets araştırma başkanı Chris Kuiper, Cointelegraph ile yaptığı önceki bir röportajda kripto para tutan kurumların sayısında bir artış olduğundan bahsetmişti. , yanıt verenlerin %78’i gelecekte alana girmeyi planlıyor.

Yorum yapın