Kuruluşunuzda kriz yönetimi için 7 önemli ipucu

Liderler olarak, kriz yönetimi bölgeyle birlikte gelir. Bir krizin asla bir telefon, bir e-posta ve hatta bir tweet uzağınızda olmadığını çoğumuz acı deneyimlerle öğrendik. Huzur içinde uyuyabilir ve kaosa uyanabilirsiniz.

Dürtüsel ve bazen pervasız teknoloji ve kripto alanlarında, hayatta kalmak için bir kriz planı kesinlikle çok önemlidir. Son birkaç hafta içinde Meta ve Twitter’da ani işten çıkarmaları içeren çok alakalı iki gösteri gördük. Kötü haberleri çok farklı şekilde ele alan, amaç açısından benzer iki işletme.

Kötü olayların ne zaman olacağını tahmin etmek neredeyse imkansız olsa da, şirketlerin kriz iletişimine hazırlanmak için yapabilecekleri bazı eylemler vardır.

Basından gelecek sorulara hazır olmak için bir Soru-Cevap oluşturun

Hazırlıksız yakalanmamak ve anlatıyı kontrol altında tutabilmek için her soruya hazırlıklı olmak istersiniz. Ne söyleyeceğinizi ve ne söylemeyeceğinizi ve ayrıca ne kadar ayrıntıya gireceğinizi bilin. Halkla ilişkiler uzmanlarınızla konuşun ve zor sorular sormalarını sağlayın, böylece bu sorular sonunda bir gazeteciden gelirse hazırlıksız yakalanmazsınız. Anlatı üzerinde biraz kontrol sahibi olmak için, ne olması gerektiğini önceden belirlemeniz ve pratik yapmanız gerekir.

Hikayenizi anlatmak için güçlü bir blog yazısı yazın

Verdiğiniz kararları detaylandıran ve sağlam bir şekilde açıklayan kurşun geçirmez bir blog yazısı hazırlayın. Bu, konuşmayı kontrol altında tutmak ve gerçeğinizi söylemekle ilgilidir. Konumunuzu savunun, ancak bunu alçakgönüllülükle yapın. Öyleyse hikayenizi anlatın ama bunu insan olduğunuzu ve zor kararlar vermek zorunda kalsanız bile bunu empati ile yaptığınızı gösterecek şekilde yapın.

İnsan maliyetine dikkat edin

Krizin içeriği ne olursa olsun (işten çıkarmalar, olumsuz basın, iflas, her neyse), bundan etkilenen herkese sempati gösterdiğinizden emin olun. Personel ve müşteriler, karmaşık, bireysel yaşamları olan insanlardır. Bunu anladığınızdan emin olun. Biraz insanlık bu gürültülü alanda uzun bir yol kat eder, bu yüzden kendinizi kurban olarak resmetmekten çekinmeyin.

Geleceği dönüştürebileceğiniz topluluğa katılın. Cointelegraph Innovation Circle, blockchain teknoloji liderlerini bağlantı kurmak, işbirliği yapmak ve yayınlamak için bir araya getiriyor. Bugün başvur

Bir basın açıklaması hazırlayın

Basın size ulaşırsa, yorum yapmayı reddetmek bir seçenek değildir. Parmaklarınızın ucunda açık, toplu olarak üzerinde anlaşmaya varılmış bir beyana ihtiyacınız var ve herkesin bu konuda tutarlı olması gerekiyor. Sohbeti bu şekilde yönlendirecek ve hikayenin nasıl sunulacağını kontrol edeceksiniz.

Bilgi için merkezi bir iletişim noktasına sahip olun

Önceden bilen herkese – yönetim, VC’ler vb – basınla konuşmamasını, sosyal medyada paylaşım yapmamasını ve medyayı PR şirketinize veya dahili PR ekibinize yönlendirmesini söyleyin. Bir çalışan tweet attığı için kaç kez bir haberin sızdırıldığını duyduk? Tüm medya sorularını profesyonellere, özellikle medya ile nasıl iletişim kuracağını bilenlere yönlendirin. Gelen istekleri en iyi şekilde nasıl ele alacaklarını bilecekler ve belirli soruları nasıl ele almak istediğinizi düşünmeniz için size biraz zaman tanıyacak.

Markanızın tüm sosyal medyasını duraklatın

Personel çıkarıyorsanız, sizi retweetleyen ilk 10 kişiye 1.000$ Bitcoin verdiğinizi kimse görmek istemez. Facebook’ta hiç kimse, diğerleri dükkanı kapatırken sizin Kuzey Amerika’da yeni bir ofis açmanızdan etkilenmeyecek ve siz birkaç kişiyi işten çıkardığınızda LinkedIn’de yeni iş listelerinin göründüğünü görünce herkes kızacak. Personel üyeleri. Mesele şu ki, bir kriz gününde ve belki de haberler soğuyana kadar, “işler her zamanki gibi” görünmemeli.

mesajın netliği

Basının bir şirket krizini haber yapıp yapmadığını veya sizi rahat bırakıp bırakmadığını her zaman kontrol edemezsiniz. Ama bu konuda gerçekten zar atmak istiyor musun?

Vaktinden önce hazırlanmak, güçlü bir halkla ilişkiler ekibine sahip olmak, net ve birleşik bir sese sahip olmak ve hikayenin ciddi tarafını anlatırken insan gibi görünmek, hikayeyi kontrol etmenin ve olabilecek her türlü hasarı en aza indirmenin, hatta belki de ortadan kaldırmanın yollarıdır. neden oldu.

Ödüllü küresel PR ajansı SlicedBrand’ın kurucusu ve CEO’su Ayelet Noff, binlerce teknoloji/kripto şirketi için PR’ı başarıyla yönetti.

Bu makale, bağlantıların, işbirliğinin ve düşünce liderliğinin gücüyle geleceği inşa eden blockchain teknolojisi endüstrisindeki üst düzey yöneticiler ve uzmanların incelenmiş bir organizasyonu olan Cointelegraph Innovation Circle aracılığıyla yayınlandı. İfade edilen görüşler mutlaka Cointelegraph’ın görüşlerini yansıtmaz.

Cointelegraph Innovation Circle hakkında daha fazla bilgi edinin ve katılmaya hak kazanıp kazanmadığınızı görün

Yorum yapın