Kriptonun Var Olması Için Hiçbir Sebep Yok

Bir başka kripto-şüpheci ABD senatörü, Demokrat Jon Tester cesurca kriptonun var olması için “neden olmadığını” görmediğini belirtmesiyle başıboş durumda.

Tester, Montana’nın kıdemli senatörüdür ve 2007’den beri orada bir sandalyeye sahiptir. Ayrıca, ABD kripto düzenlemesi konusunda devam eden tartışmada yer alan kilit oyunculardan biri olan Senato Bankacılık Komitesinde görev yapmaktadır.

11 Aralık’ta NBC’lerde göründüğü sırada Basınla tanışmakTest Cihazı savundu kriptonun hiçbir gerçek değeri olmadığı için, sektöre meşruiyet kazandıracağı için düzenlenmemelidir.

“Benim için koku testini geçemedi. Bana sentetiklerden başka ne olduğunu açıklayabilecek birini bulamadım. […] hiçbir şey ifade etmiyor” dedi ve şunları ekledi:

“Sorun şu ki, eğer onu düzenlersek ve bunu buradaki bazı düzenleyicilere bir veya iki hafta önce işaret ettim, eğer düzenlersek, insanların bunun gerçek olduğunu düşünmesini sağlayabilir.”

Böyle bir düşünce doğrultusunda, Tester daha sonra “bu şeylerin var olması için hiçbir neden görmediğini” belirtti.

Kripto topluluğu, senatörün kripto karşıtı açıklamalarını ve kendi kendine itiraf ettiği kripto bilgisi eksikliğini eleştirmekten çekinmedi, @BS0064 kullanıcısı “neden bahsettiği hakkında hiçbir fikri olmayan insanları gerçekten ifade etmek için görmek her zaman iyidir” dedi. Bu konuda güçlü görüşler.”

Ayrıca @blocknonprofit, “bu gerçek… tüm bu kripto paraların bugün kullanılan geleneksel borsalarda alınıp satılmayan teknoloji hisse senetleri olduğunu hayal edin” dedi.

Tester’ın en son huysuz yorumları, medya kuruluşu Semafor’a sektörün “tamamen saçmalık” olduğunu ve “onu neyin desteklediğini çözemediğini” söylemesinden sadece birkaç hafta sonra geldi.

Semafor’un 1 Aralık tarihli makalesi, bir grup Demokrat senatörün kriptoya yönelik olumsuz duruşlarıyla da doluydu ve kripto düşmanı Elizabeth Warren, “nihayet, düdük çalan daha fazla insan var” diyerek sert bir tavır aldı.

Bernie Sanders, kriptonun “büyük bir hayranı olmadığını” belirterek en azından daha diplomatikti.

İlişkili: Senato Bankacılık Komitesi Demokratları, SoFi’yi uygunluk son tarihini karşılaması konusunda uyardı

Twitter üzerinden makale hakkında yorum yapan Semafor Washington editörü Jordan Weissmann, FTX fiyaskosunun sona ermesinden bu yana “Demler aniden kripto endüstrisi hakkında gerçekte ne düşündüklerini söylemekte özgür hissettiler” dedi.

Yorum yapın