Kripto Yatırım Şirketi Coinshares, Nasdaq Stockholm’de Işlem Görmeye Başladı

Büyük kripto para birimi yatırım şirketi CoinShares, İskandinav ülkelerinin birincil menkul kıymetler borsası olan Nasdaq Stockholm’de işlem görmeye başladı.

CoinShares, Nasdaq Stockholm’ün ana pazarında işlem görmeye başladığı 19 Aralık’ta resmi olarak duyuruldu ve CoinShares hisseleri borsada CS kısaltması altında işlem görmeye başladı.

En son ticaret başlangıcı, CoinShares’in hisse senetleri için bir listeleme yeri değişikliğine işaret ediyor. Daha önce CS hisseleri, Avrupa’daki küçük ve orta ölçekli şirketler için alternatif bir borsa olan Nasdaq First North Growth Market’te işlem görüyordu. CoinShares ilk olarak halka açıldı listeleme Mart 2021’de Nasdaq First North Growth Market’teki hisseleri.

Son duyuruya göre, CoinShares hisselerinin Nasdaq Stockholm’de işlem görmeye kabul edilmesiyle bağlantılı olarak herhangi bir yeni hisse arzı veya ihracı söz konusu değil.

Şirket, “CoinShares hissedarlarının listeleme yeri değişikliği ile ilgili herhangi bir işlem yapmasına gerek yok” dedi.

CoinShares CEO’su Jean-Marie Mognetti’ye göre, ticaret alanındaki değişiklik, şirketin firmayı “lider tam hizmet dijital varlık yatırım ve ticaret grubu” haline getirme taahhüdünü vurgulamayı amaçlıyor. Belirtti:

Listeleme alanındaki değişikliğin, pazar payımızı büyütme hedefimizi desteklerken artan görünürlük ve yatırımcı maruziyetinden yararlanmamıza izin vereceğine inanıyoruz.”

Nasdaq’ın Avrupa listeleme başkanı Adam Kostyál, listelemenin “artan fırsatlarına” olan güvenini dile getirdi. Kostyál, “Şirketin artan yatırımcı görünürlüğü ve kriptofinans topluluğu içindeki uluslararası görünürlükle desteklenen daha fazla büyümesini ve gelişmesini görmeyi dört gözle bekliyoruz” diye ekledi.

CoinShares’in ilk halka arzı, Mart 2021’de 44,9 İsveç kronu (SEK) veya hisse başına 5,3 ABD doları sabit fiyatla gerçekleştirildi. TradingView’den alınan verilere göre, CS hissesi Nisan 2021’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 115 SEK veya 11 $’a yükseldi ve o zamandan beri kademeli olarak düşüyor.

İlişkili: Nasdaq, Bitcoin madencilik şirketi Bitfarms’ı hisse fiyatı eksikliği konusunda uyardı

CS hisseleri, bu yazıyı yazdığı sırada, Nasdaq Stockholm’deki ilk işlemden bu yana yaklaşık %2 düşüşle 21 SEK’ten (2 $) işlem görüyor.

CoinShares hisse senedi tüm zamanların fiyat tablosu. Kaynak: TradingView

CoinShares’in ticaret yeri değişikliği, FTX kripto borsasının başarısızlığının tetiklediği devam eden kripto para piyasası krizinin ortasında geliyor.

Daha önce bildirildiği üzere CoinShares, şirketin FTX borsasına sınırlı maruz kalması nedeniyle FTX bulaşmasından önemli ölçüde etkilenmedi. CoinShares, FTX’e olan toplam riskinin 31,5 milyon dolar olduğunu ve şirketin finansal durumunun güçlü kalmasını garanti ettiğini söyledi.

Yorum yapın