Kripto Twitter, Sam Bankman-Fried’in Tutuklandığı Haberi Üzerine Patladı

Kripto Twitter, Sam Bankman-Fried’in Bahamalar’da tutuklanmasıyla ilgili şok edici haber üzerine havaya uçtu ve birçok kişi bunun bu kadar çabuk gerçekleşmesine şaşırdı.

12 Aralık’ta gözden düşmüş FTX kurucusu, Birleşik Devletler hükümetinin kendisine karşı suç duyurusunda bulunduğuna dair bir bildirim aldıktan sonra Bahamalar Kraliyet Polisi tarafından tutuklandı.

Birkaç saat içinde politikacılar, kripto yöneticileri ve etkileyiciler, eski CEO’nun tutuklanması hakkında yorum yapmak için Twitter uygulamalarını başlattı.

Bugüne kadar kripto endüstrisi hakkında oldukça tarafsız bir görüşe sahip olan New York Demokratik Temsilcisi Alexandria Ocasio-Cortez, 13.4 milyon Twitter takipçisine Bankman-Fried’in “adaletin yerini bulmasına” yönelik bir adım olduğunu söyledi ancak tutuklamanın Bankman’ı erteleyeceğini kaydetti. -Fried’in 13 Aralık’ta yapılması planlanan Meclis Finansal Hizmetler Komitesi önündeki ifadesi.

ABD Senatörü Cynthia Lummis de, savcıların Bankman-Fried’i işlediği iddia edilen “eski moda dolandırıcılıktan” sorumlu tutmak için doğru kararı verdiklerini tweetleyerek memnun oldu.

ABD’li senatör arkadaşı ve kripto şüphecisi Elizabeth Warren, belirten 13 Aralık’ta 7 milyon takipçisine ABD Adalet Bakanlığı’nın kanunları çiğneyen daha fazla şirket yöneticisini sorumlu tutması gerektiğini belirten bir tweet attı.

Diğerleri her şeyi hafife alma fırsatını değerlendirdi. Into The Cryptoverse adlı kripto analiz kanalının CEO’su ve kurucusu Benjamin Cowen, Bankman-Fried’in son durumu hakkında şiir yazmak için ChatGPT’yi kullandı.

Bu arada, memler şimdiden Twitter’da dolaşıyor:

FTX’in Kasım ayındaki çarpıcı çöküşünden bu yana Bankman-Fried’in Twitter gönderileri ve medya görünümleri hakkında da çok şey söyleniyor.

Not Investment Advice’ın yardımcı sunucusu Trung Phan, söylenmiş 13 Aralık’ta 538.000 Twitter takipçisi, Bankman-Fried’in toplum içindeki düzensiz davranışlarının savunma avukatı için hayatı zorlaştıracağını söylerken, diğerleri Bankman-Fried’in tutuklanmasının muhtemelen meslektaşlarını ve FTX fiyaskosuyla bağlantılı kişileri suçlayacağına inanıyor. onun büyük siyasi bağışlarını alanlar.

İlgili: BF, FTX’i kurtarmak için kripto pazarını istikrarsızlaştırmaya çalıştı: Rapor

Bankman-Fried, 12 Aralık’ta Olağandışı Balinalar ile yaptığı son Twitter Spaces röportajında, olasılık hakkında baskı yapıldığında “Tutuklanacağımı sanmıyorum” dedi.

Bahamalar Başsavcılığı tarafından 12 Aralık’ta yapılan duyuruya göre, tutuklamayı Bahamalar Kraliyet Polis Gücü ABD’nin Bankman-Fried aleyhine suç duyurusunda bulunduğuna dair resmi bildiriminin ardından gerçekleştirdi.

Yorum yapın