Kripto Topluluğu Üyeleri, Binance’te Banka Operasyonunu Tartışıyor

Son 24 saat içinde, kripto para borsası Binance, kripto ekosisteminde artan FUD veya korku, belirsizlik ve şüphe nedeniyle 1,14 milyar doların üzerinde çıkış gördü.

Binance CEO’su Changpeng “CZ” Zhao’ya göre, borsa bunu daha önce gördü ve “her CEX’te para çekme işlemlerini stres testi yapmanın iyi bir fikir olduğuna” inanıyor. [centralized exchange] dönüşümlü olarak”.

Binance’teki banka taarruzu, CZ’nin FTX’te likidite sorunlarına ve nihai olarak çöküşüne yol açan bir banka hücumunu tetiklemesinden bir ay sonra gelir.

Kripto topluluğu içinde yaygın olan FUD’a rağmen, birçok üye Binance’in fırtınayı atlatacağı ve FTX ile aynı kaderi paylaşmayacağı konusunda iyimser. Diğerleri, Binance çökerse tüm kripto endüstrisinin dizlerinin üzerine çökebileceğini düşünüyor.

Bitcoin (BTC) milyoneri Carl Runefelt, Twitter’da “Binance çökerse hepimiz mahvoluruz” şeklinde görüş bildirdi.

Yazar ve Bitcoin meraklısı Layah Heilpern şunları paylaştı: “Binance çökerse diğer her şeyin çökeceğinin farkında mısınız? Evet #bitcoin hayatta kalacak ama stablecoin’ler dahil tüm kripto ekosistemi ölecek.”

Twitter kullanıcısı Crypto Cognac, Binance’in çökmesinin uzayı “taş devrine” geri göndereceği için alana bir faydası olmayacağını paylaştı.

Timverse, Binance’in iflas etmesi durumunda bunun “endüstriyi yıllarca geriye götüreceğine” inandıklarını söyledi – ancak kripto, “binance ortaya çıkmadan çok önce buradaydı ve bundan sonra da burada olacak” için hayatta kalacaktı.

Kripto analisti ve hükümet danışmanı Del Crxpto, kripto medya kuruluşlarını Binance etrafında FUD’u teşvik etmekle suçlayarak, “Medya bir bankanın binance üzerinden çalışmasına neden olmaya çalışıyor. Son birkaç hafta içinde, bu konuyla ilgili çeşitli anlatıları öne sürmeye çalıştılar, en sonuncusu binance’in bir denetimden geçememesiydi. Gerçek şu ki, zaman 1 numaralı denetimdir ve binance zamanın testini kanıtlamıştır.”

İlişkili: CZ, Binance’teki anormal token fiyat hareketlerinin hack ile ilgili olmadığını doğruladı

11 Aralık’ta Cointelegraph, Binance’in rezerv kanıtının muhasebe ve finans uzmanları için tehlike işaretleri oluşturduğunu ve yükümlülükleri içermediği için rakipleri tarafından “anlamsız” olarak etiketlendiğini bildirdi.

Yorum yapın