Kripto Topluluğu, Sbf’nin Kongre Duruşmasında Şartları Dikte Etmesi Karşısında Şaşkına Döndü

Şu anda iflas etmiş durumdaki kripto para borsası FTX’in eski CEO’su Sam Bankman-Fried, “ne olduğunu öğrenmeyi ve gözden geçirmeyi bitirene” kadar ABD Kongresi önünde ifade vermeyi reddetti.

Bankman Fried’in 13 Aralık’ta yapılması planlanan Kongre önünde ifade verme konusundaki isteksizliği, bir dizi medya görüntüsüne rağmen, kripto topluluğu tarafından pek iyi karşılanmadı. Kasım ayının ikinci haftasında FTX ve kardeş şirketlerinin sarmal bir çöküşünün ardından Bankman-Fried, 30 Kasım’da New York Times’ın DealBook Zirvesi sırasında ilk kez canlı olarak kamuoyu önüne çıktı. Bir gün sonra, Good Morning America röportajında ​​ve IBC Group’un kurucusu ve CEO’su Mario Nawfal’ın ev sahipliğinde bir Twitter alanında yer aldı.

Mesleği yazar olan Alex Berenson, Bankman-Fried’in bunu reddetmesine alaycı bir tavırla yanıt verdi. tanıklık etmek medya çılgınlığına rağmen ve eski CEO’nun “yemin altında olmadığı sürece herkesle ve herkesle konuşmaktan mutlu olduğunu” söyledi.

İlişkili: Düzenleyiciler, FTX çöküşünün ardından halkın öfkesiyle karşı karşıya kaldı, uzmanlar koordinasyon çağrısında bulundu

Popüler bir liberter finans blogu olan Zerohedge, tüm fiyaskoyla ve Bankman Fried’in milletvekillerine şartlar dikte etmeyi nasıl başardığıyla alay etti.

Başka bir kullanıcı, eski CEO’nun demokrat partiye yaptığı ağır bağışlara işaret ederek, bağışlarının kendisine Kongre’ye ne zaman ifade vereceğini söylerken insanların parasını çalmaktan paçayı sıyırmak için bir avantaj sağladığını ima etti.

Twitter adıyla anılan Crypto Bull adlı popüler bir kripto fenomeni Bankman Fried’i çağırdı, insanlar marihuana içtikleri için hapisteyken hiçbir sonuçla karşılaşmadan insanların parasından 8 milyar dolar çalan bir “Demokrat sıçan”.

Başka bir Twitter kullanıcısı aranan Müşterilerden para çalan bir adamın Kongre’ye şartlar dikte etme boş vaktine sahip olması utanç verici. Kullanıcı şunu yazdı:

“Boş zamanlarında” seçeneğine sahip olmamalı – gelip kelepçeleri hazırlaması için onu mahkemeye çağırmaları gerekiyor. Olanları öğrenmek tam bir yalandır.”

Kripto topluluğundaki pek çok kişi, ABD’deki yasa koyucuları, gözden düşmüş CEO’ya karşı hızlı bir şekilde harekete geçmemeleri konusunda sorguladı. diğerleri var işaretlendi Bankman-Fried’in demokratlara yaptığı ağır bağışlara ve onun siyasi bağlantılarına doğru.

Yorum yapın