Kripto Ticaret Şirketi Auros Global, Ftx Bulaşması Nedeniyle Defi Ödemesini Kaçırıyor

Kripto ticaret şirketi Auros Global, 2.400 Wrapped Ether (wETH) merkezi olmayan finans (DeFi) kredisinin anapara geri ödemesini kaçırdıktan sonra FTX bulaşmasından muzdarip görünüyor.

Maple Finance’teki likidite havuzlarını yöneten kurumsal kredi yüklenicisi M11 Credit, 30 Kasım’da Twitter’da takipçilerine Auros’un toplamda yaklaşık 3 milyon dolar değerindeki 2.400 wETH kredisinin anapara ödemesini kaçırdığını söyledi.

M11 Credit, özellikle geçen ay yaşanan olaylardan sonra borçlularıyla her zaman yakın iletişim halinde olduğunu öne sürüyor ve Auros’un “FTX iflasının bir sonucu olarak kısa vadeli bir likidite sorunu” yaşadığını söyledi.

Algoritmik bir ticaret ve piyasa yapıcı firma olan Auros, M11 Credit tarafından yapılan açıklamaya henüz değinmedi. retweetlendi Maple Finance’in kendisi tarafından.

M11 Kredi, ödemenin yapılmamasının kredinin temerrüde düştüğü anlamına gelmediğini de vurguladı. Bunun yerine, kaçırılan ödeme, “akıllı sözleşmelere göre 5 günlük bir ödemesiz süreyi” tetikledi.

Bu, Auros’un temerrüde düştüğü ilan edilmeden önce geç ödemeyi yapmak için 5 Aralık’a kadar süresi olduğu anlamına gelir.

Resmi bir Maple Finance Youtube videosuna göre, bir temerrüt meydana gelirse, borçlunun teminatının tasfiye edilmesine ve/veya borç verenlerin açıklarını kapatmak için platformda maple token ve USDC’nin kullanılmasına neden olabilir. İcra davası New York mahkemeleri aracılığıyla da takip edilebilir.

M11 kredisi, “borç verenlere daha fazla bilgi sağlayan ortak bir açıklama sağlamak için Auros ile çalıştığını” iddia ediyor.

Cointelegraph, yorum için hem M11 Credit’e hem de Auros’a ulaştı, ancak yayın tarihinden önce bir yanıt alamadı.

Kripto borsası FTX, 11 Kasım’da bir likidite krizi yaşadıktan ve para çekme işlemlerini yerine getiremedikten sonra İflas başvurusunda bulunacağını duyurdu. Ortaya çıkan bulaşma çok sayıda başka firmaya da sıçradı. BlockFi, 28 Kasım’da iflas ilan etti.

Galois Capital ve New Huo Technology, FTX’in çöküşünden milyonlarca dolar kaybetti ve Nestcoin, başarısız borsaya maruz kalması nedeniyle işçileri çıkarmak zorunda kaldı.

Yorum yapın