Kripto Işten Çıkarmalar, Topluluktan Karışık Tepkiler Alıyor

Daha fazla kripto şirketi, ayı piyasasının etkilerini savuşturmak için personelini işten çıkardıkça, kripto topluluğu üyeleri, teşvik vermekten yakın zamanda serbest bırakılan profesyonelleri işe almaya çalışmaya kadar çeşitli tepkiler yayınladılar.

Hafta sonu, iki önde gelen kripto borsası, kripto kışının etkileri hissedilmeye devam ederken işten çıkarmalar duyurdu. Bybit, işgücünün %30’unu işten çıkardı ve bu, borsanın 2022’de ikinci kez işten çıkarma gerçekleştirdiği anlamına geliyor. Öte yandan, Avustralya merkezli borsa Swyftx, FTX serpintisinin neden olduğu dalgaları atlatırken çalışanlarının yaklaşık %40’ını da işten çıkardı. .

Bybit işten çıkarılmasına yanıt olarak, Bybit CEO’su Ben Zhou ile çalıştığını iddia eden bir Twitter kullanıcısı fikir verdi borsanın doğru karar verdiğini ve örgüt üyelerine kefil olduğunu söyledi. Öte yandan, başka bir topluluk üyesi ifade Hala Bybit’e güvenmelerine rağmen, daha büyük fonlarla daha büyük anlaşmalar yapmaktan korkuyorlar. Twitter kullanıcısı, güveni yeniden kazanmak için büyük bir denetçi tarafından denetim yapılması fikrini de dile getirdi.

Bir topluluk üyesi, Swyftx işten çıkarmalarıyla ilgili haberleri duyduktan sonra yazdı bunun “mutlaka olacağı” ve daha sonra başka iflas olaylarının olabileceği. Bu arada, bir Swyftx kullanıcısı verilmiş İşten çıkarma duyurulduğu için platform biraz cesaretlendirdi. Kullanıcıya göre, fırtınayı atlatabilirlerse borsaların yolunda iyi şeyler var.

İlişkili: İşte merkezi borsaların FTX çöküşünden sonra kullanıcıları nasıl geri kazanmayı hedeflediği

İşten çıkarmalar, kripto deneyimine sahip yeteneklerin gitmesine izin verirken, bazıları bu fırsatı değerlendirdi. terfi işe aldıklarını, iyi bir uyum olup olmayacağını görmek için yakın zamanda işten çıkarılan çalışanların özgeçmişlerini toplamaya çalıştıklarını.

Bu arada, kripto borsası AAX’in operasyonel durması devam ederken, bazı kullanıcıları ofisine saldırdı. Yerel haberlerden yakın tarihli bir haberde, Nijerya’nın Lagos kentindeki bir AAX ofisinin, para çekme işlemlerinin dondurulmasından etkilenen müşterilerinin baskınına uğradığı belirtildi.

Yorum yapın