Kredi Kartı İle Kripto Para Alabilir Misiniz? (Evet, Ama Yapmamalısın)


Reklam Açıklaması
Bu makale/yayın, bir veya daha fazla reklamverenimizin veya ortağımızın ürün veya hizmetlerine ilişkin referanslar içermektedir. Bu ürün veya hizmetlere giden bağlantılara tıkladığınızda tazminat alabiliriz

Çoğu kriptonun sadece diğer kriptolarla satın alınabildiği günleri hatırlıyorum.

Artık bir Chase Sapphire kartıyla DOGE satın alabilirsiniz.

Zaman nasıl değişti.

Ancak, sırf sen olduğun için Yapabilmek Kredi kartı ile kripto satın almak sizin için geçerli değildir. meli. Sonuçta, dikkate alınması gereken riskler, dezavantajlar ve ekstra ücretler var.

Peki dezavantajları nelerdir? Ve ne zaman (eğer varsa) buna değer mi?

Kısa Versiyon:

 • 2022’nin 4. çeyreğinden itibaren, bir avuç büyük borsa ve şaşırtıcı sayıda büyük banka, kredi kartıyla kripto satın almanıza izin verecek.
 • Bununla birlikte, banka ve kripto borsası tarafından alınan birleşik ücretler kolayca %10’u geçebilir.
 • Bankalar, kripto satın alımlarını nakit avans olarak değerlendirdiğinden, hiçbir ödül, satın alma koruması tetiklemez ve anında faiz biriktirmeye başlar.
 • Kripto yatırımcıları, ACH ve borç alımlarına bağlı kalmaktan çok daha iyidir.

Kredi Kartı İle Kripto Para Alabilir Misiniz?

Teknik olarak, evet.

2022’nin 4. çeyreğinden itibaren, bir avuç borsa ve şaşırtıcı sayıda büyük banka, kredi kartıyla kripto satın almanıza izin veriyor.

Bununla birlikte, kesinlikle mümkün olsa da, çoğu yatırımcı için fikri komik bir şekilde yaşanmaz hale getireceğini düşünmek için yüksek riskler ve göz yaşartıcı ücretler vardır.

Hangi Borsalar Kredi Kartı İle Kripto Alım Sağlar?

Beklentileri belirlemek için liste sürekli değişiyor. Büyük borsalar bile, bankaların ve yasa koyucuların nasıl tepki verdiğine bağlı olarak kredi kartlarına bir kuruş karşılığında izin veriyor ve sonra vermiyor gibi görünüyor.

Ancak şimdilik, kredi kartlarını kullanarak kripto alımlarına izin veren dört büyük borsayı burada bulabilirsiniz:

Değiş tokuş Kredi kartları kabul edilir Ek kredi kartı işlem ücreti
kripto.com Yalnızca Crypto.com Visa Kartı %3
Binance (küresel, ABD değil) Visa ve Mastercard %2
paramama Visa ve Mastercard %5
CEX.io Visa ve Mastercard %3


Coinbase, Kraken, Gemini ve diğer tüm büyük borsalar şu anda kredi kartıyla alıma izin vermemektedir. Coinbase bir dakikalığına yaptı ve şimdi yapmıyorlar.

Coinbase incelememize buradan göz atın.

Hangi Kredi Kartı Şirketleri Kripto Satın Almanıza İzin Veriyor?

Chase, Capital One ve Citi, kartlarından biriyle kripto satın almanıza izin veriyor. American Express bile buna izin veriyor, ancak şu anda hiçbir ABD merkezli borsa Amex’i kabul etmiyor.

Bununla birlikte, kripto satın alımlarına izin veren bir kredi kartınız ve Coinmama ve CEX.io’da bir hesabınız olsa ve yüksek kredi kartı işlem ücretini dert etmeseniz bile, dikkate alınması gereken başka bir şey var.

İlgili>>>2022 İçin En İyi 10 Kripto Borsası

Bankalar Kripto Alımlarını Satın Alma Değil Nakit Avans Olarak Değerlendiriyor

Evet, Chase Freedom kartınızla teknik olarak kripto satın alabilirsiniz — yalnızca ABD kredi kartı şirketlerinin %100’ünün kripto satın alımlarını nakit avans olarak değerlendirdiğini bilin.

Bankanızın gözünde Bitcoin satın alma işleminiz, Amazon’da yapılan normal bir satın alma işleminden çok ATM’den para çekme işlemine benzer.

Ve tıpkı nakit avansta olduğu gibi:

 • Kripto satın alımınız, genellikle kredi limitinizin %30’u olan kart sahibi sözleşmenizdeki maksimum nakit avans tutarı ile sınırlı olacaktır.
 • Sizden genellikle “para çekme” tutarının %5’i kadar bir nakit avans ücreti alınır.
 • Ayrıca nakit avans tutarınıza ödeyene kadar göz yaşartıcı bir faiz uygulanacaktır – genellikle %24,99 ile %29,99 arasında.

Her şey düşünüldüğünde, banka hesabı yerine kredi kartıyla kripto satın almak size ne kadara mal olur?

Kredi Kartıyla Kripto Satın Alma Maliyeti Ne Kadar?

Nakit avanslar, normal satın alımlarla aynı dolandırıcılık korumalarını sağlamaz. Dolayısıyla, kredi kartıyla kripto satın alırken dolandırılırsanız, bankanız buna Vegas’taki masalarda kaybettiğiniz ATM’den nakit çekme işlemi gibi davranacaktır.

The Merge’in başarısından sonra Coinmama’da 1.000$ değerinde Ethereum almayı planladığınızı varsayalım.

Banka hesabınızla ödeme yaparsanız%3,90 işlem ücreti veya 39 ABD doları ödersiniz.

Chase kredi kartınızla ödeme yaparsanız, ödeyeceksin:

 • Coinmama’nın %3,90 işlem ücreti
 • Coinmama’nın %5 kredi kartı işlem ücreti
 • Chase’in %5 nakit avans ücreti

Bu, yalnızca işlem ücretlerinde %13,90 veya 139 ABD doları demektir.

Ayrıca, 1.000 $’lık “nakit avans”ınızı hemen ödemezseniz, Chase sizden günlük bileşik %27,47 APR – yani ek 23,16 $ faiz – bir sonraki kredi kartı ekstrenizde tahsil edecektir.

Bu, orijinal satın alma tutarının %2,316’sı kadardır.

Herşey söylendi, kredi kartıyla kripto satın almayla ilgili net ücretler yaklaşık %16,2banka havalesiyle “sadece” %3,90’a kıyasla.

Kredi Kartıyla Kripto Satın Alma Riskleri ve Dezavantajları Nelerdir?

Ücretler sadece başlangıç, çünkü kredi kartıyla kripto satın alırken dikkate alınması gereken başka riskler ve dezavantajlar da var. İşte onlardan sadece bir avuç.

🚩 Borsadan Yüksek İşlem Ücretleri

Kripto borsaları, kredi kabul ederek bankanızdan hem risk hem de potansiyel ticari ücret alıyor.

Bu nedenle, riskten korunmak için kredi kartı satın alma tutarınızın %2 ila %5’i arasında ücret alırlar. Şu anda ücretsiz kredi kartı satın alımına izin veren bir borsa yok.

Hatta “kripto kredi kartları” gibi kripto.com Visa Card %2,99 ücret alır, çünkü onları taahhüt eden bankaların risklerini bir şekilde korumaları gerekir.

🚩 Bankanızdan En Fazla Üç Farklı Ücret Alınabilir

Bankanız/kredi kartı düzenleyiciniz kripto satın alımlarına izin veriyorsa, yukarıda listelenenlere ek olarak sizi dört adede kadar farklı ücretle şaşırtacaklar:

 • %5 nakit avans ücreti
 • %24,99 ila %29,99 nakit avans Nisan
 • %3 yabancı işlem ücreti

Kripto yatırımcılarının bir kripto borsasından satın alırken %3’lük bir yabancı işlem ücretiyle karşılaştıklarıyla ilgili fıkralar duydum. Ve çoğu kripto borsası ABD dışında kayıtlı olduğundan, bankanızı arayıp bu ücreti çürütmek zordur.

🚩 Ödemesiz Dönemsiz Yüksek Kredi Kartı Faizi

Düzenli satın alımlarda, herhangi bir faiz işlemeye başlamadan önce 18 aya kadar %0 APR ödemesiz süreniz olabilir.

Ancak kripto satın alımları genellikle nakit avans olarak değerlendirilir, yani bu %5’lik nakit avans ücretiyle karşılaşacaksınız ve %29,99’a varan nakit avans APR’niz hemen birikmeye ve günlük olarak artmaya başlayacak.

🚩 Ödül Puanı veya Dolandırıcılık Koruması Yok

Muhtemelen söylemeye gerek yok, ancak bankanız kripto satın alımlarını nitelikli satın almalar olarak değil de nakit avanslar olarak ele alıyorsa, bunlar kayıt bonusunuz veya nakit geri ödeme ödülleriniz için sayılmaz.

Nakit avanslar da aynı dolandırıcılık korumalarını sağlamaz. Dolayısıyla, kredi kartıyla kripto satın alırken dolandırılırsanız, bankanız buna Vegas’taki masalarda kaybettiğiniz ATM’den nakit çekme işlemi gibi davranacaktır.

Başka bir deyişle: umursamayacaklar.

🚩Kredi Puanınızın Riski

Daha önce de belirtildiği gibi, çoğu banka ve kredi kartı düzenleyicisi, toplam kredi limitinizin %30’una kadar nakit avans almanıza izin verir. Medyan kredi limitinin TransUnion başına yaklaşık 6.000 ABD Doları olduğu düşünüldüğünde, bu kredi kartı başına 1.800 ABD Dolarıdır.

Ancak kredi limitinizin %30’unu kullanma uyarısı, %30’un tam olarak borcunuzun kredi kullanım oranınızı çok yükseğe çıkarmaya başladığı yüzde olmasıdır. Bu da kredi notunuzu olumsuz etkileyebilir.

Ayrıca, bir kripto satın alımından kaynaklanan büyük miktarda borç artı faiz, kredi puanınızı kesinlikle yanlış yöne gönderebilecek olan eksik ödemelere yol açabilir.

>>>>Her yatırımcının kredi puanını neden şahin gibi izlemesi gerektiği hakkında daha fazla bilgi için, En İyi Kredi Puanı Siteleri: Kredi Puanınızı Etkili Bir Şekilde Nasıl İzlersiniz kılavuzumuza göz atın.

Özetle, kredi kartıyla kripto satın almak banka havalesinden hem daha riskli hem de çok daha pahalı.

Krediyle Kripto Almak da Öyle Durmadan Mantıklı olmak?

Kredi kartı ile kripto satın almak ne zaman mantıklı olur?

Maliyetler, riskler ve krediniz üzerindeki potansiyel etki göz önüne alındığında, kredi kartıyla kripto para satın almanın mantıklı olduğunu düşünmüyorum.

Görünen sadece iki fayda:

 • kolaylık ve
 • Elinizde olmayan nakit ile kripto satın almak.

Ancak yüksek faizli borca ​​sahip mega riskli varlıklara yatırım yapmak, gerçekten İncil’deki oranlarda kötü bir fikirdir. Ve bir kartla ödeme yapmak, hesabınızı ve yönlendirme numaranızı bulmaktan daha hızlı olsa da, ekstra %10’luk ücrete kesinlikle değmez.

Öyleyse, bir kredi kartıyla kripto satın almak esasen imkansızsa, nasıl meli satın alıyor musun?

Daha Güvenli Alternatifler

Kripto satın almanın en iyi yolu, doğrudan banka hesabınızdan, ACH transferi veya banka kartınız (hangisi daha düşükse) yoluyladır.

Bu bir gün değişebilir. Ancak bu arada, geleneksel finansın kripto ve kripto komisyoncuları ile zayıf ilişkisi, yatırımcıların ortada sıkışıp kaldıkları ve kendi riskleri dışında herkesin riskinden korunmak için büyük ücretler ödediği anlamına geliyor.

Paket Servis: Plastiğinizi Cüzdanınıza Geri Koyun. Dizüstü Bilgisayarınızı Kapatın. Yavaşça Geri Dön.

Kredi kartıyla kripto satın almak en iyi ihtimalle hile, en kötü ihtimalle ölümcül bir borç tuzağıdır. Sonuçta, geleneksel yöntemlerle kriptoya yatırım yapmak zaten yeterince riskli. Bu karışıma yüksek faizli borç sarmalı riskini eklemeye gerek yok.

Bazıları Nasıl Kazanılır, Bazıları Nasıl Kaybedilir>>>>Source link

Yorum yapın