Kontrol Eden Hissedarların Gbtc’deki Hisseleri ‘Son Derece Likit Değil’: Rapor

göre bir cıvıldamak Blockchain araştırma firması Messari’nin CEO’su Ryan Selkis tarafından, Grayscale Bitcoin Trust’ın (GBTC) kontrol sahibi hissedarları Genesis Global ve Digital Currency Group daha fazla sermaye toplamak için varlıklarını öylece elden çıkaramazlar. Selkis, 1933 tarihli ABD Menkul Kıymetler Yasası’nın 144A Kuralı’nın, reçetesiz işlem gören kuruluşların ihraççılarının önerilen satışlar için önceden bildirimde bulunmalarını gerektirdiğini ve tedavüldeki hisselerin %1’i veya haftalık işlem hacmi olarak üç ayda bir satış sınırı koyduğunu açıkladı.

Selkis tarafından sağlanan hesaplamalara göre bu, tedavüldeki hisse testine dayalı olarak üç aylık tasfiyelerde maksimum 62 milyon $’a ve işlem hacmi testine dayalı olarak üç aylık tasfiyelerde 23 milyon $’a kadar çıkıyor. “DCG-Genesis’in yeniden finansmanının GBTC’yi teminat olarak kullanması *çok daha olasıdır” diye yazdı.

Dünyanın en büyük Bitcoin (BTC) yatırım ortaklığı olan Grayscale Bitcoin Trust, operatörü Genesis Global’i çevreleyen likidite sorunları ve sahibi Digital’i çevreleyen iflas söylentileri nedeniyle şu anda net varlık değerinden (NAV) %40 indirimle işlem görüyor. Döviz Grubu. Digital Currency Group’un NAV’a indirimli olarak işlem görmeye başladığından beri yaklaşık 800 milyon dolar değerinde GBTC hissesi satın aldığı söyleniyor. Firma ve bağlı kuruluşları şu anda tröstün tedavüldeki hisselerinin kabaca %10’una sahip.

Genesis Global, 16 Kasım’da para çekme işlemlerini durdurmaya başladıktan sonra, Digital Currency Group’un da iflas durumunda olduğu ve alacaklılarını geri ödemek için GBTC’yi tasfiye etmesi gerekeceği söylentileri dolaşmaya başladı. Gri tonlama o zamandan beri açıklığa kavuşturuldu “Grayscale’in dijital varlık ürünlerini tanımlayan yasalar, düzenlemeler ve belgeler, ürünlerin altında yatan dijital varlıkların ödünç verilmesini, ödünç alınmasını veya başka bir şekilde ipotek edilmesini yasaklamaktadır” ve “Grayscale Bitcoin Trust’ın temelindeki $BTC’nin sahibi $GBTC ve $GBTC’dir. yalnız.”

Grayscale ayrıca Coinbase’in baş finans sorumlusu Alesia Haas ve Coinbase Custody’nin CEO’su Aaron Schnarch tarafından imzalanan ve şu anda Grayscale adına gözaltında 635.235 BTC tuttuğunu gösteren bir mektup yayınladı.

Yorum yapın