‘Kızgın Insanlar’ Korkusu, Bankman-Fried’i Bahamalılar Için Para Çekme Işlemleri Açmaya Itti.

FTX’in eski CEO’su Sam Bankman-Fried, iflas başvurusunda bulunmadan önceki günlerde, borsa seçici olarak para çekme işlemlerini yalnızca Bahamalı kullanıcılar için yeniden açtığında gerçekte neler olduğunu açıkladı.

Kripto blog yazarı Tiffany Fong ile 16 Kasım tarihli bir telefon görüşmesinde Bankman-Fried, ne kendisinin ne de borsanın “çok fazla paranın olduğu” bir ülkede olmasını istemediği için para çekme işlemlerini Bahama vatandaşlarına yeniden açma kararı aldığını iddia ediyor. içindeki kızgın insanlar.”

“Bunu yapmamın nedeni, borsanın bir geleceği olabilmesinin kritik olmasıydı çünkü şu anda bulunduğum yer orası ve içinde çok fazla öfkeli insanın olduğu bir ülkede olmak istemiyorsunuz ve siz de istemiyorsunuz. şirketiniz, içinde çok fazla öfkeli insanın olduğu bir ülkede kurulacak” dedi.

Bankman-Fried, Bahamalı menkul kıymet düzenleyicilerine FTX’in bunu yapacağına dair “bir günlük uyarı” verdiğini iddia ediyor, ancak düzenleyicinin nihayetinde para çekme işlemlerine izin vermeye karar vermeden önce “evet veya hayır” ile yanıt vermediğini söyledi:

“Yani gerçekçi konuşuyordu, boktandı ama […] FTX’e giden yol, Bahamalar’ın buna kızmamasını içeriyordu.

Artık feshedilmiş olan kripto borsası, likidite sorunları nedeniyle başlangıçta 8 Kasım’da tüm para çekme işlemlerini durdurdu.

10 Kasım’da, iflas başvurusunda bulunmadan sadece bir gün önce borsa, Bahama fonlarının çekilmesini kolaylaştırmaya başladığını kaydetti. O zamanlar, ülkenin düzenleyicilerinin taleplerine uygun olduğunu iddia etti ve bu da borsadan milyonlarca dolar değerinde fon çekilmesine yol açtı.

Ancak Bahamalar Menkul Kıymetler Komisyonu (SCB), 12 Kasım’da FTX’e Bahamalar’daki müşterilerin para çekme işlemlerine öncelik vermesi için ne talimat verdiğini ne de yetki verdiğini belirterek FTX’in anlatımını bozdu.

Ayrıca, herhangi bir fon çekilmesinin firmanın tasfiye işlemlerinin bir parçası olarak geri alınabileceği konusunda da uyardılar.

Cointelegraph, borsanın para çekme işlemleri yeniden açılmadan önce FTX’ten iletişim alıp almadığını ve o sırada yanıtının ne olduğunu doğrulamak için SCB ile iletişime geçti. SCB hemen yanıt vermedi.

Bankman-Fried, Fong ile yaptığı en son röportajda, Fong’un durumun böyle görüldüğünü söylemesinin ardından, hareketin FTX içindeki kişilerin para çekme işlemlerini kolaylaştırmak olduğunu reddetti.

“Ah, içeriden para çekme değildi, bu, borsa için ileriye dönük bir düzenleyici yol yaratmaya çalışıyordu.”

SBF, FTX korsanının peşindeydi

Eski FTX CEO’su, 16 Kasım’da yaptığı röportajda, borsanın 11 Kasım’da iflas başvurusunda bulunmasından kısa bir süre sonra 450 milyon doların üzerinde varlık çaldığı anlaşılan FTX hacker’ının kimliğini öğrenmeye çok yaklaştığını da belirtmişti.

“Tam olarak kim olduğunu bilmiyorum çünkü araştırmamın yarısındayken sistemlere tüm erişimi kapattılar. Ben sekiz kişiye indirdim. Hangisi olduğunu bilmiyorum ama oldukça iyi bir sezgim var.

Bankman-Fried, “ya eski bir çalışanın ya da bir başkasının eski bir çalışanın bilgisayarına kötü amaçlı yazılım yüklediğini” düşündüğünü söyledi.

İlişkili: “FTX kodunu hiç açmadım”: SBF, vlogger ile uzun ve samimi bir konuşma yaptı

Axios tarafından Sam Bankman-Fried ile 29 Kasım’da yapılan ayrı, daha yakın tarihli bir röportajda, eski FTX CEO’su bugün itibarıyla banka hesabında yalnızca yaklaşık 100.000 dolar kaldığını açıkladı.

Bu, Bankman-Fried’in zirvesinde tahmini 26 milyar dolar değerinde olmasına rağmen.

Bankman-Fried, artık iflas etmiş şirkette “temelde her şeyi” bağladığını iddia ediyor.

“Yani, hiçbir fikrim yok. Bilmiyorum. Son kontrol ettiğimde banka hesabımda 100.000 dolarım vardı” dedi.

Yorum yapın