Kevin O’leary, Ftx’in Sözcüsü Olması Için Kendisine Ödenen 15 Milyon Doları Kaybetti.

Bazı çevrelerde Bay Harika olarak bilinen Shark Tank yıldızı ve yatırımcı Kevin O’Leary, FTX’in resmi sözcüsü olması için kendisine ödediği 15 milyon doları neredeyse kaybettiğini iddia etti.

8 Aralık’ta CNBC’nin Squawk Box’ında konuşan O’Leary, vergiler, acente ücretleri, FTX’e 1 dolarlık öz sermaye yatırımı ve şu anda FTX borsasında takılıp kalmış bir sürü kripto satın aldıktan sonra gösterecek hiçbir şeyi kalmadığını belirtti. FTX ile geçirdiği süre:

“Toplam anlaşma 15 milyon doların biraz altındaydı, […] Kriptoya yaklaşık 9,7 milyon dolar yatırdım. Sanırım kaybettiğim şey buydu. Hepsi sıfır, bilmiyorum çünkü hesabım birkaç hafta önce kazındı. Tüm veriler, tüm madeni paralar, her şey.”

“İyi bir yatırım değildi […] Her zaman iyi yatırımlar yapmıyorum, şans eseri kötü yatırımlardan çok iyi yatırımlar yapıyorum ama bu kötü bir yatırımdı” dedi.

Bununla birlikte, 68 yaşındaki kişinin net değerinin yaklaşık 400 milyon dolar olduğu tahmin edildiğinden – eğer bu tür tahminler doğruysa.

Squawk Box’ta Kevin O’Leary: CNBC

Bay Wonderful ayrıca, daha önce kendi katı uyumluluk standartları nedeniyle kripto para biriminden ilk günlerinde uzak durduğunu belirttiği göz önüne alındığında, onu Ağustos 2021’de FTX çoğunluğuna atlamaya neyin ittiği konusunda da sorgulandı.

Yanıt olarak, “Açıkçası bu anlaşmadaki tüm kurumsal yatırımcıları tanıyorum, hepimiz aptal gibi görünüyoruz, hadi bunu masaya koyalım” diyerek, esasen büyük bir hata yaptığını itiraf etti.

“Birbirimizin durum tespitine güvendik ama aynı zamanda FTX’te çok fazla ilgi uyandırdığını düşündüğüm başka bir yatırım konusuna da güvendik. Sam Bankman-Fried bir Amerikalı, ailesi de Amerikan uyum avukatları. Altyapı oyunlarına yatırım yapmak istiyorsanız, yatırım yapabileceğiniz başka büyük Amerikan borsaları yoktu” dedi.

O’Leary, şu anda FTX’teki sermayesinin gerçekte nereye gittiğini ve onu nasıl geri alabileceğini öğrenmek için çalıştığını yineledi. Ayrıca, 14 Aralık’ta yapılacak Senato Komitesi duruşmasında ifade vermeyi “kabul ettiğini” de sözlerine ekledi.

İlişkili: Sam Bankman-Fried, ifade talebine yanıt vermek için son tarihi kaçırdı, şimdi ne olacak?

Tüm bu fiyaskoya rağmen, O’Leary daha önce ekibinde hala SBF’ye sahip olacağını söylemişti ve 8 Aralık’ta attığı bir tweet’te, “başarısızlık genellikle en büyük hata olan girişimcilere yatırım yapmaktan korkmadığını” yinelemişti. en iyi öğretmen.”

6 Aralık’ta Yahoo Finance ile yapılan başka bir röportajda O’Leary, FTX’in çöküşünün ardından denetlenmesi çağrısında bulunarak, SBF’nin suçu kanıtlanana kadar masum muamelesi görmesi gerektiğini belirtti.

“Ben, ‘Suçun ispatlanana kadar masumsun’ diyen insanlardanım. Ben buna inanıyorum. Ve gerçekleri istiyorum. Ve bu yüzden, bana bir şeyi yapmadığını söylersen, bir şey yaptın ya da yapmadın, bunun bir yalan olduğunu anlayana kadar sana inanacağım” dedi.

Yorum yapın