Kentucky, Madencilere Daha Ucuz Elektrik Sunan Sözleşmeleri Inceleyecek

Kentucky Kamu Hizmeti Komisyonu’nun (PSC), yeni kripto madenciliği operasyonlarına indirimli elektrik fiyatları sunacak önerilen iki sözleşme hakkında resmi bir soruşturma başlattığı bildirildi.

Çevre hukuku grubu Earthjustice’den 5 Aralık’ta yapılan bir açıklamaya göre, hükümet bakanlığı kripto madenciliği operasyonlarını sübvanse etmenin Kentucky sakinleri için elektrik maliyetlerini artırıp artırmayacağını belirlemek istiyor.

Soruşturma altındaki iki maden sözleşmesi, Louisa’da 250 megavatlık bir maden tesisi işleten Kentucky Power ve Ebon International LLC ile Waverly, Kentucky’de 13 megavatlık bir tesis işleten madencilik şirketi Bitki-KY arasındaki bir sözleşmeyi içeriyor.

Sözleşme, Ebon Tesisine indirimli elektrik oranları vermeyi teklif ederken, Bitki-KY, yerel kripto madencileri için Kentucky vergi indirimi yasasını geçtikten sonra Kentucky eyaletinden 250.000 $ vergi kredisi aldı.

Earthjustice yaptığı açıklamada, kripto madenciliğinin “tasarım gereği aşırı ve katlanarak enerji yoğun” olduğunu ve tesisler için indirimli oranların “Kentuckyalılar için her gün daha yüksek elektrik faturalarına yol açabileceğini” söyledi.

Çevreci grubun kıdemli bir avukatı olan Thomas Cmar, “Kentuckyalıların bu tesisleri sübvanse ederek tam olarak ne ödeyeceklerini bilebilmeleri için yaklaşan duruşmaları ve keşif sürecini dört gözle beklediklerini” söyledi ve şunları ekledi:

“Komisyonun bu kripto para madenciliği şirketlerinin yerel topluluklara fayda sağlayacaklarına dair boş vaatlerini göreceğini umuyorum. […] ve gelecekte bunun gibi sözleşmeleri daha fazla inceleyin.”

“Kripto para birimi madenciliği, büyük ölçüde düzensiz ve oldukça enerji yoğun bir endüstridir ve Kentucky’lilere her gün çok pahalıya mal olabilir” diye ekledi.

Grup ayrıca kripto madenciliği şirketlerinin, madencilik operasyonlarının yüksek düzeyde otomatikleştirilmiş doğası nedeniyle nadiren istihdam fırsatları yarattığını iddia etti.

Çevresel savunuculuk grubu Kentucky Conservation Committee’nin yönetici direktörü Lane Boldman, yeni kripto madenciliği tesislerinin inşasıyla ilgili maliyetlerin yükünün “herkesin elektrik faturaları maliyetleri karşılamak için arttığından” genellikle “sıradan insanlara” geldiğini ekledi.

İlişkili: Çalışmaya istekli: Bitcoin’in hisse ispatına geçmesi pek olası değil

Kentucky, 9 Ekim CNBC’ye göre tüm ABD eyaletleri arasında New York’tan sonra ikinci sırada yer alan ve şu anda ülkenin bilgisayar gücünün %20’sini çalışma kanıtı madenciliği faaliyetleri için sağladığı bildirilen kripto madenciliği şirketleri için bir bağlantı noktası haline geldi. bildiri.

Ancak birçok çevreci grup, enerji endişeleri nedeniyle Bitcoin (BTC) ve diğer çalışma kanıtı blok zincirlerinin risk kanıtına geçiş yapmasını isterken, Bitcoin Madencilik Konseyi kısa süre önce Bitcoin’in yakında “sıfır emisyonlu” hale gelebileceğini öne süren bir rapor yayınladı. “Aksi takdirde atmosfere salınacak olan Bitcoin madenciliği için karaya oturmuş metan gazını yakarak” ağ.

Cointelegraph, doğrulama ve soruşturmanın ayrıntıları için PSC’ye ulaştı ancak hemen bir yanıt alamadı.

Earthjustice, Kentucky merkezli çevre gruplarından oluşan geniş bir koalisyon adına görüş bildirmek için Kentucky Kaynaklar Konseyi ile işbirliği yaptığını kaydetti ve PSC’den konuyu incelemesini istedi.

Yorum yapın