Kendi AR Başlığıyla HTC Rakip Meta Quest, Ocak 2023’te CES’e Geliyor – apk haber

HTC, Meta Quest’e karşı koymak için Ocak 2023’te Tüketici Elektroniği Fuarı’nda (CES) yeni hafif amiral gemisi artırılmış gerçeklik (AR) kulaklığını tanıtacak.

HTC, raporlara göre kulaklığın tüm ayrıntılarını açıklamadan ürünü tanıtacak. The Verge tarafından raporunda alıntılanan HTC Ürün Küresel Başkanı Shen Ye, şirketin kullanıcılara tam özellikli bir AR ve sanal gerçeklik (VR) sağlayacak küçük, hafif hepsi bir arada kulaklık elde etmeye çalıştığını söyledi. ).

Bu AR kulaklığı, ön ve yana bakan kameralarla donatılmış gözlük benzeri bir tasarıma sahiptir. Kullanım durumuna gelince, Ye çok yönlülüğünden bahseder. “Müşteriler, kulaklığı oyun, eğlence, egzersiz ve hatta üretkenlik ve kurumsal araçlar da dahil olmak üzere “bazı daha güçlü kullanım durumları” için kullanabilecek.

İki saatlik bir pil ömrüne sahip olacak, tamamen bağımsız olacak ve altı serbestlik derecesine sahip denetleyicilere ek olarak el takibine izin verecek.

Ye, ürünün odak noktasını “Sadece tasarım yönlerinde değil, aynı zamanda teknoloji yönlerinde yaptığımız tüm bu ilerlemeleri alıp anlamlı ve tüketiciler için çekici bir şey haline getirmekle ilgili” dedi.

Kulaklığın ana özelliklerinden biri, kullanıcıların ekranlarına renkli bir video akışı ileten, karma gerçeklik deneyimlerini mümkün kılacak dışa bakan kameralar olacak.

Meta, Quest kulaklığı ile bu alandaki bariz rakiptir, ancak AR/MR segmentine eşit derecede yatırım yapan Google’ın varlığını görmezden gelmek zor olacaktır. Apple da bir ürün geliştiriyor ama hepimiz biliyoruz ki onun odak noktası premium kategori olacak.

Tüm Son Teknoloji Haberlerini buradan okuyun

Yorum yapın