İşte Netflix CEO’su Reed Hastings’in Platformda Reklam Bulunması Hakkında Söyledikleri – apk haber

Netflix Inc’in kurucu ortağı Reed Hastings Çarşamba günü yayın hizmeti için reklamlara direnmenin “yanlış” olduğunu söyledi.

Hastings, Hulu’nun akış hizmetlerinin reklamları destekleyebileceğini ve tüketicilere daha düşük fiyatlar sunabileceğini kanıtladığını söyledi.

New York Times DealBook zirvesinde Hastings, “Keşke birkaç yıl önce tersine çevirseydik,” dedi.

Netflix, video akışı için reklam modelinden uzak duran birkaç platformdan biridir. Reklamlar, platformlar için hayati bir kazanç kaynağı haline geldi ve Hastings’in bu kabulü, eğilimi doğruluyor. Netflix, reklam girişimini güçlendirmek için Microsoft’a güveniyor.

Ve yaklaşık 222 milyonluk geniş kullanıcı tabanı göz önüne alındığında, Netflix kolayca reklam satmak için yeterli veriye sahiptir. Microsoft ile ortaklık, şirketin reklam araçları ve satış geliştirmesine yardımcı olur. Reklamverenler Netflix’te reklam verme fırsatına bayılacak olsa da, yeni plan aynı zamanda insanların premium abonelikler için ödeme yapmadığı Hindistan gibi ülkelerde daha popüler olabilecek yeni bir abonelik getirecek.

Netflix ayrıca şifre paylaşımını da caydırıyor. Şirket, bu yıl şifrelerini tanıdıklarıyla paylaşanlardan cüzi bir ücret alacağını açıklamıştı. Mart ayında Netflix üç ülkede (Peru, Kosta Rika ve Şili) bir pilot uygulama başlattı.

Netflix, Avustralya, Brezilya, Kanada, Fransa, Almanya, İtalya, Japonya, Kore, Meksika, İspanya, İngiltere ve ABD olmak üzere 12 ülkede “Reklamlı Temel” adlı yeni bir plan başlattı. Bu, belirli tavizler ve reklamlarla birlikte gelen en uygun fiyatlı Netflix aylık planıdır.

Netflix, lansman sırasında reklamların 15 veya 30 saniye uzunluğunda olacağını, bunların şovlar ve filmler öncesinde ve sırasında oynatılacağını söyledi. Yeni Netflix Basic with Ads planının maliyeti aylık 6,99 ABD dolarıdır. Aradaki fark, ayda 3 ABD doları tasarruf etmek için kullanıcıların yalnızca sınırsız film ve TV şovlarına erişimlerini kaybetmeleri değil, reklamları izlemeleri gerekmesidir.

Netflix, “Reklamlı Temel” planları ile “bazı filmlerin ve TV şovlarının kullanılamayacağını” söyledi. İçeriğin çözünürlüğü 720p HD’ye kadar olacaktır. Neyse ki, kullanıcılar Netflix oyunlarına herhangi bir reklam olmadan erişebilecekler. Platform, reklam katmanının, ayda 149 Rs’den başlayan, yalnızca mobil cihazlara yönelik özel bir planla izleyicilere hitap ettiği Hindistan gibi pazarlarda başlatılıp başlatılmayacağını söylemedi.

(Reuters’in girdileriyle)

Tüm Son Teknoloji Haberlerini buradan okuyun

Yorum yapın