İşte Bunun Anlamı – apk haber

Microsoft, ChatGPT’nin yaratıcısı OpenAI’ye 10 milyar dolar yatırım yapmaya karar verdiğinden beri AI chatbot yarışında kesin bir liderliğe sahip. Şirket, artık Bing, Office ve daha fazlasının bir parçası olan popüler yapay zeka sohbet robotuna erişim sağladı.

Ancak bugün bile, gizlilik endişeleri nedeniyle AI uygulamalarını kullanmakta tereddüt eden birçok kuruluş var, bu da Samsung’u çalışanları için AI sohbet robotlarının kullanımını yasaklamaya zorladı. Ancak Microsoft’un, ChatGPT’nin veri gizliliğine ve düzenlemelere uyumluluğa odaklanacak özel bir sürümünü sunarak bu sorunları aşmak için sağlam bir planı olduğu görülüyor.

The Information tarafından hazırlanan bir rapora göre, ChatGPT’nin gizlilik odaklı bu sürümü, bankacılık ve sağlık hizmetleri segmentindeki müşterilere satılacak. Rapor, Microsoft’un OpenAI ile çok yıllı anlaşmasının şirkete ChatGPT’yi içeren OpenAI ürünlerini satma hakkı verdiğine dikkat çekiyor.

Raporda, özel ChatGPT’nin tahsis edilmiş sunucular aracılığıyla çalışacağından bahsediliyor ve bu, işletmelere verilerinin ve bilgilerinin kamuya açık hale gelmeyeceğinden emin olmak için uzun bir yol kat ediyor. Ve bu özellikler nedeniyle, bu ChatGPT avatarının fiyatı, insanların şu anda ChatGPT’nin standart sürümü için ödediğinden 10 kat daha fazla olabilir.

Microsoft’un bu kararları, ChatGPT’yi sıradan bir AI sohbet robotunun ötesinde düşündüklerini açıkça gösteriyor. Ne de olsa, chatbot artık üçüncü taraf eklentileri aracılığıyla yanıtlar elde etmek için interneti kullanabiliyor.

Google ve Meta gibi diğer teknoloji devleri, yapay zeka sohbet robotu sürümleri üzerinde çalışmaya devam ederken, sektör şimdiden yapay zeka kullanımının uygulanabilirliği ve bunun önümüzdeki yıllarda işleri nasıl etkileyeceği hakkında sorular soruyor.

Dünyanın dört bir yanındaki düzenleyiciler, ChatGPT’nin etkisini kısıtlıyor ve birçoğu yayılmasını durdurmak için telif hakkı endişelerini artırıyor. Ancak, OpenAI ve Microsoft’un bir sonraki seviyeye geçmeye ve bu iş merkezli AI sohbet robotlarını bu çeyreğin sonunda piyasaya sürmeye istekli olduğu görülüyor.

Tüm Son Teknoloji Haberlerini buradan okuyun

Yorum yapın