‘Ipod’un Babası’, Ledger’ın Yeni Soğuk Kripto Cüzdanı Oluşturmasına Yardımcı Oluyor

Soğuk depolama cihazlarıyla tanınan donanım cüzdanı sağlayıcısı Ledger, orijinal iPod’un yaratıcısı ile işbirliği içinde yedinci kripto cüzdanını duyurdu.

İkonik iPod Classic modelinin mucidi Tony Fadell, şirketin Ledger Stax olarak bilinen en son cüzdan cihazını tasarlamasına yardımcı olmak için Ledger ile ortaklık kurdu. Şirket haberi 6 Aralık’ta Ledger’in Paris’te yılda iki kez düzenlediği Ledger Op3n Web3 geliştirici etkinliğinde verdi.

Ledger’in yaklaşan yeni donanım cüzdanı, büyük bir E Ink ekranı, kapasitif dokunmatik, Bluetooth desteği, kablosuz şarj ve daha fazlasını içeren, kredi kartı boyutunda bir cihazdır.

Ledger’in ürün serisinde ilk kez Stax, sahibinin adını veya diğer cüzdan bilgilerini tıpkı bir kitap sırtı gibi göstermek için kullanılabilen kavisli bir E Ink ekranı içeriyor. Cihaz ayrıca, kullanıcıların birden fazla benzer cihazın depolanmasını organize etmelerine ve bunları sırayla “istiflemelerine” olanak tanıyan mıknatıslarla donatılmıştır ve bu nedenle Ledger Stax olarak adlandırılmıştır.

Fadell, cihazı tasarlarken modern nakit yığınının nasıl görüneceğini düşündü. Bir Ledger sözcüsü Cointelegraph’a yaptığı açıklamada, “Bunu iki şekilde düşündü: Cihazın omurgası, size içinde ne olduğunu gösteren para destesinin etrafındaki bant gibidir ve bunları mıknatısları kullanarak üst üste yığabilirsiniz.”

Ledger Stax donanım cüzdanı. Kaynak: Defter

iPhone’un ilk üç nesli üzerinde de çalışan Fadell, endüstriyel tasarım firması Layer ile iş birliği içinde Ledger Stax’i tasarladı. “Kullanıcı dostu olmamız gerekiyor… hayır! “İPod’un Babası”, dijital varlık güvenliğini yalnızca ineklere değil, geri kalanımıza getirmek için “kullanıcı açısından keyifli” bir araç” dedi.

Duyuruya göre, Ledger Stax 2023’ün ilk çeyreğinde satışa sunulacak ve müşteriler artık Ledger’in resmi web sitesinde cüzdan için ön sipariş verebilirler. Gelecekte, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki BestBuy gibi seçkin perakendecilerden temin edilebilecektir.

Ledger sözcüsü Cointelegraph’a verdiği demeçte, Ledger Stax cüzdanının fiyatının 279 dolar olduğunu söyledi. Cihaz, Ledger’in önceki cüzdanı Ledger Nano S Plus’tan çok daha pahalı. Resmi olarak Nisan 2022’de piyasaya sürülen Nano S Plus’ın maliyeti, bu yazının yazıldığı tarihte 79 dolardır. Önceki yineleme, Nano X, 149 $ olarak fiyatlandırılır.

İlişkili: Binance yeni yatırımla donanım cüzdanı sektöründe hamleler yapıyor

Ledger’e göre en yeni cüzdan ürünü, dokunmatik ekran ve daha büyük bir ekranla etkileşim ve imzalama işlemlerini kolaylaştırmak için tasarlandı. Şirketin temsilcisi, “Ledger Stax, herhangi bir şeyi değiştirmek yerine, müşterilerin istedikleri deneyimi seçmelerine olanak tanıyarak ürün yelpazemize katkıda bulunuyor” dedi.

Yorum yapın