iPhone’unuzla Bugünkü Ay Tutulmasının İyi Bir Fotoğrafını Nasıl Çekersiniz?

Ay Tutulması CANLI: İşte iPhone'unuzu kullanarak bir ay tutulması yakalamak için izleyebileceğiniz bazı adımlar.  (Temsili görsel: Shutterstock)

Ay Tutulması CANLI: İşte iPhone’unuzu kullanarak bir ay tutulması yakalamak için izleyebileceğiniz bazı adımlar. (Temsili görsel: Shutterstock)

Ay Tutulması 2023: Mükemmel çekimi bulana kadar sabırlı olmayı ve farklı ayarlarla denemeler yapmayı unutmayın

AY TUTULMASI 2023: 2023’ün ilk Ay tutulması başladı. Ay, Dünya’nın gölgesinden geçtiğinde meydana gelir. Penumbral Ay tutulması 2023 sırasında Ay’ın ufkun üzerinde olduğu dünyanın her yerinden görülebilirler.

Ay Tutulması 2023 CANLI Güncellemeleri

Bugün 5 Mayıs 2023 Ay tutulması, hava koşulları ve diğer etkenlere bağlı olarak yurdun büyük bir bölümünden izlenebilecek.

Bir iPhone kullanarak bir ay tutulması yakalamak, bu özel olayı korumanın harika bir yolu olabilir. İşte iPhone’unuzu kullanarak bir ay tutulması yakalamak için izleyebileceğiniz bazı adımlar:

  1. Gökyüzünü net bir şekilde görebileceğiniz bir yer bulun. İdeal olarak, sokak lambaları ve binalar gibi ışık kirliliği kaynaklarından uzak durmalısınız.
  2. iPhone’unuzu sabit tutmak için bir tripod kullanın. Bu, bulanık fotoğraflardan kaçınmanıza yardımcı olacaktır.
  3. iPhone’unuzdaki kamera uygulamasını açın ve “gece modu” ayarına geçin. Bu mod, ay tutulması için mükemmel olan düşük ışık koşullarında fotoğraf çekmek için tasarlanmıştır.
  4. Yakınlaştırmak için kıstırma hareketini kullanarak ayı yakınlaştırın. Bu, daha fazla ayrıntı yakalamanıza yardımcı olacaktır.
  5. Ayın görünümü zamanla değişeceğinden, tutulma boyunca bir dizi fotoğraf çekin. Arka arkaya hızlı bir şekilde birden fazla fotoğraf çekmek için seri çekim modunu kullanabilirsiniz.
  6. Tutulmayı hızlandırılmış olarak yakalamak istiyorsanız, kamera uygulamasındaki hızlandırılmış çekim modunu kullanabilirsiniz. Bu, zamanla tutulmanın bir videosunu oluşturacaktır.
  7. Fotoğraflar uygulamasındaki yerleşik düzenleme araçlarını kullanarak fotoğraflarınızı düzenleyin. Mükemmel çekimi elde etmek için parlaklığı, kontrastı ve diğer ayarları yapabilirsiniz.

Mükemmel çekimi bulana kadar sabırlı olmayı ve farklı ayarlarla denemeler yapmayı unutmayın.

Tüm En Son Yaşam Tarzı Haberlerini buradan okuyun

Yorum yapın