iPhone’ları İzlemek İçin Windows 11 Phone Link Özelliğini Kullanan Cyberstalkers: Rapor – apk haber

Microsoft’un Windows 11 kullanıcıları için yeni piyasaya sürdüğü ve iPhone sahiplerinin Windows bilgisayarlarındaki bildirimleri görüntülemesine olanak tanıyan Phone Link özelliği, önemli bir güvenlik riski oluşturabilir.

Uygulama geliştiricisi Certo Software’e göre, yeni Windows 11 özelliğinin dahil edilmesi, siber saldırganlar tarafından iPhone kullanıcılarını hedeflemek için kullanılabilecek potansiyel güvenlik açıkları hakkında endişeleri artırıyor.

Phone Link uzun süredir piyasada ve kullanıcıların Android telefonlarını bir Wi-Fi bağlantısı aracılığıyla PC’lerine bağlamalarına olanak tanıyor.

Geçen ay Microsoft, iOS için Phone Link özelliğini dünya çapında 85 pazarda 39 dilde iMessage desteğiyle tüm Windows 11 kullanıcılarına sundu.

Rapora göre, potansiyel siber takipçiler, verilerinin paylaşıldığına dair belirgin bir işaret olmadan bu uygulamayı başka birinin iPhone’una kolayca kurabilir.

Kurbanlarının iPhone’una fiziksel erişimi olan siber avcılar, kendi Windows PC’leri ile Telefon Bağlantısı kurabilir ve kurbanın bilgisi olmadan iMessage’larını ve telefon görüşmelerini gözetleyebilir.

Bu tür siber takip, istismarcı ortaklar, ebeveynler veya arkadaşlar tarafından bir kurbanın yerini izlemek için kullanılabileceğinden son derece zararlı olabilir.

Ayrıca rapor, kullanıcıların iPhone’larının otomatik olarak hangi Bluetooth cihazlarıyla eşleştiğini düzenli olarak kontrol etmelerini ve bir tanesini tanımazlarsa, Ayarlar aracılığıyla cihazlarının eşleştirmesini kaldırabilmelerini önerdi.

Eşleştirmeyi kaldırmak için ‘Ayarlar’ı açın, ardından ‘Bluetooth’a, ardından bilinmeyen cihazın yanındaki simgeye ve son olarak ‘Bu Cihazı Unut’ seçeneğine dokunun.

(Bu haber News18 personeli tarafından düzenlenmemiştir ve bir sendikasyon haber ajansı beslemesinden – IANS) yayınlanmıştır.

Yorum yapın