Inx, Voyager Digital’in Varlıkları Için Teklif Verdi

Ticaret platformu INX, kripto aracılık şirketi Voyager Digital’in varlıklarını satın almak için açıklanmayan bir miktar için teklif verdi.

INX, 30 Kasım tarihli bir duyuruda, platformun Temmuz ayında iflas başvurusunda bulunmasının ardından Voyager’ın varlıkları için bağlayıcı olmayan bir niyet mektubu gönderdiğini söyledi. INX CEO’su Shy Datika’ya göre teklif, değişken bir piyasada istikrar arayan Voyager kullanıcıları için “güvenilirlik, teknoloji ve benzersiz düzenleyici konum” sağlamayı amaçlıyordu.

Voyager’ın New York Güney Bölge Mahkemesi’nden yaptığı orijinal iflas başvurusu, firmanın bir ayı piyasası ve Three Arrows Capital’e maruz kalma ortasında 100.000’den fazla alacaklıya 1 milyar ila 10 milyar dolar arasında borçlu olabileceğini öne sürdü. Eylül ayında FTX US, Voyager’ın varlıklarını satın almak için 1,4 milyar dolarlık bir teklif kazandı, ancak FTX Group’un Kasım ayında iflas başvurusunda bulunmasıyla, fonlar bir kez daha ele geçirildi.

İlişkili: Voyager Digital, yöneticilerini beceriksizlik nedeniyle dava etmeyecek, onlar için sigorta talep edecek

Binance’in Voyager’ın varlıkları için bir teklif vermeyi düşündüğü bildirilirken, kripto borsası CrossTower, FTX’in düşüşünden önce teklif veren firmalardan biriydi. Cointelegraph, 13 Kasım’da CrossTower’ın FTX Group’un iflas başvurusunun ardından revize edilmiş bir teklif üzerinde çalıştığını bildirdi. INX, Eylül ayında ihale sürecinin bir parçası değildi.

Cointelegraph yorum için INX’e ulaştı, ancak yayın sırasında bir yanıt alamadı.

Yorum yapın