Intel, Nvidia ve AMD ile Daha İyi Rekabet Etmek İçin Grafik Yonga Birimi İkiye Bölüyor – apk haber

Intel, Nvidia'nın hakim olduğu büyüyen bir segment olan hızlandırılmış bilgi işlemde ikiye katlandı.

Intel, Nvidia’nın hakim olduğu büyüyen bir segment olan hızlandırılmış bilgi işlemde ikiye katlandı.

Intel Çarşamba günü, Nvidia ve AMD ile daha iyi rekabet edebilmek için grafik yonga birimini iki ayrı varlığa böleceğini duyurdu.

Intel Corp, Nvidia Corp ve Advanced Micro Devices ile daha iyi rekabet edebilmek için işini yeniden düzenlerken, Çarşamba günü yaptığı açıklamada, grafik yongaları birimini ikiye ayırdığını söyledi.

Şirket, tüketici grafik biriminin Intel’in kişisel bilgisayarlar için çipler üreten istemci bilgi işlem grubuyla birleştirileceğini, hızlandırılmış bilgi işlem ekiplerinin ise veri merkezi ve yapay zeka (AI) işine katılacağını söyledi.

Bu hareket, Intel’in yapay zeka kullanımı arttıkça Nvidia’nın hakim olduğu büyüyen bir segment olan hızlandırılmış bilgi işlemde ikiye katlanmasıyla geldi.

Wedbush Securities analisti Matthew Bryson, “Ürünleri ayrı bir segment olarak kullanmaktansa, uydukları ilgili satış organizasyonlarıyla uyumlu hale getirmekten başka (eğer varsa) fazla bir değişiklik olduğunu düşünmüyorum” dedi.

Grafik çipleri birimini yöneten Raja Koduri, baş mimar rolüne geri dönecek ve şirketin uzun vadeli teknoloji ve çip tasarım stratejisini denetleyecek.

iPhone üreticisi Apple ve AMD’de grafik teknolojisi girişimlerini yöneten Koduri, 2017’de Intel’e katıldı.

Tüm Son Teknoloji Haberlerini buradan okuyun

Yorum yapın