Instagram, BeReal’i Anımsatan ‘Samimi’ Hikayeler Sunuyor – apk haber

Instagram, BeReal’in rutin selfie görüntülerini anımsatan yeni bir özellik olan ‘Candid’i tanıttı. Şirket sözcüsüne göre özellik ilk olarak Güney Afrika’da test edilecek.

Yakın zamanda milyonlarca kullanıcı kazanan BeReal’e benzer şekilde Candid Stories, kullanıcılara günlük bir bildirim göndererek iki fotoğraf çekip paylaşmalarını hatırlatıyor. Ancak özelliğin ne zaman kullanıma sunulacağı veya dünya genelinde kullanıma sunulup sunulmayacağı şu an için net değil.

Kullanıcılar, yalnızca kendi arkadaşlarını yükledikten sonra arkadaşlarının ‘Candid’ini görebilecek. BeReal’e benzer şekilde, Candid hikayeleri bir cihazın hem ön hem de arka kameraları aynı anda kullanılarak çekilecek.

BeReal, 2019’daki ilk çıkışından bu yana gençler ve Z Kuşağı arasında popülerlik kazandı. Günlük yayınlama limiti ve sınırlı kullanıcı etkileşimi seçenekleri, onu popüler sosyal ağ sitelerine daha özgün bir alternatif haline getiriyor. BeReal, son 12 ayda kullanıcı tabanında istikrarlı bir büyüme kaydetti.

“Sizin ve arkadaşlarınızın şu anda yaptığınız şeyi yakalayıp yalnızca kendi hikayelerini paylaşanların görebileceği bir hikayede paylaşmasının yeni bir yolu olan Candid’i test etmeye başlıyoruz. Hikayeler kamerasından, akışın en üstündeki çok yazarlı hikayeden veya ilk samimiyetinizden sonra başlayan günlük bildirim hatırlatıcısından bir samimiyet yakalayın,” Instagram bir blog yazısında aktardı.

“Günlük bildirim hatırlatıcısını almak istemeyenler için, bunu her zaman Ayarlarınızdan kapatabilirsiniz. Benzer bir özelliği Facebook Stories’de de test ediyoruz.”

Meta ayrıca yakın zamanda, kullanıcıların düşüncelerini 60 karakterlik bir metin gönderisinde yakın arkadaşları veya takipçileriyle paylaşmalarına olanak tanıyan ‘Notlar’ı da tanıttı. Not, alıcıların gelen kutularının en üstünde görünür ve onları 24 saat içinde kaybolmadan önce yanıt vermeye davet eder. Bu yeni özellik artık uygulamada mevcut. Ek olarak, Grup Profilleri ve Ortak Koleksiyonlar gibi özellikler de tanıtıldı.

Tüm Son Teknoloji Haberlerini buradan okuyun

Yorum yapın