İngiltere, Finansal Hizmetler Reformları Yoluyla Kripto Çabalarını Ileriye Taşıyor

Birleşik Krallık Maliye Bakanı Jeremy Hunt, kripto alanını destekleyen çabalar da dahil olmak üzere ülkenin finansal hizmetler sektörüne “büyümeyi ve rekabet edebilirliği artırmayı” amaçlayan bir dizi reform ortaya koydu.

Birleşik Krallık hükümeti yaptığı bir duyuruda, ülke için “çevik, daha az maliyetli ve ortaya çıkan trendlere daha duyarlı” olarak tanımladığı daha akıllı bir düzenleyici çerçeve oluşturacağının altını çizdi.

Duyuruda bahsedilen konular arasında, bir merkez bankası dijital para biriminin (CBDC) kurulmasına yönelik teklifler üzerinde danışmanlık, yatırım yöneticileri için bir kripto vergi muafiyetinin uzatılması, stabilcoinlerin düzenleyici çevreye getirilmesi ve firmaların ve düzenleyicilerin yeni teknolojileri test etmelerine olanak tanıyan bir sanal alan oluşturulması yer alıyor. finansal piyasaları dönüştürme potansiyeline sahiptir.

Bunların hepsi, Ekim ayının başlarında açıklanan Finansal Hizmetler ve Piyasalar (FSM) yasa tasarısının bir parçasıdır. Hunt’a göre, değişiklikler İngiltere’nin rekabetçi bir küresel finansal hizmetler merkezi statüsünü gösterecek. O açıkladı:

“Edinburgh Reformları, İngiliz halkının ve işletmelerimizin çıkarına çalışan, çevik ve yerli bir düzenleyici rejim sağlamak için Brexit özgürlüklerimizi kullanıyor.”

Buna ek olarak Hunt, hükümetin dijital teknoloji ve yaşam bilimleri gibi diğer büyüyen endüstrilerin önüne çıkan reformları daha da ileriye taşıyacağını kaydetti.

İngiltere’nin Hazineden Sorumlu Ekonomi Sekreteri Andrew Griffith, reformların finansal hizmetler için daha akıllı düzenleme sağlayacağını söyledi. Hükümet yetkilisi, bunun “Birleşik Krallık’taki kasaba ve şehirlerde büyüme ve fırsatların kilidini açacağına” inanıyor.

İlişkili: İngiltere Merkez Bankası, faiz oranlarını 33 yılın en büyük artışı olan %3’e yükseltti

4 Kasım’da Birleşik Krallık hükümeti de sektörün büyümesi nedeniyle misli olmayan tokenleri (NFT’ler) araştırmaya başladı. Birleşik Krallık Dijital, Kültür, Medya ve Spor Komitesi (DCMS) üyeleri, Birleşik Krallık Hazinesi tarafından bir inceleme yapılmadan önce NFT varlıklarının değerlendirilmesi için bir kamu soruşturması açtı.

Yorum yapın