İki Sıkılmış Maymun Tanesi 1 Milyon Dolara Satılıyor: Nifty Newsletter, 23-29 Kasım

Bu haftaki haber bülteninde, ayı piyasasında iki Bored Ape nonfungible token’ın (NFT) yaklaşık 1 milyon dolara nasıl satıldığını ve “metaverse” kelimesinin Oxford Word of the Year için nasıl ilk üç finalist arasına girdiğini okuyun. Metaverse’nin telif ücretleri yoluyla nasıl pasif gelir elde edebileceğini ve NFT pazar yeri OpenSea’nın BNB Zincirini platformuna nasıl entegre ettiğini inceleyin. Ayrıca, Çin’deki COVID-19 protestolarının Polygon tabanlı bir NFT koleksiyonuna dönüştürülmesini içeren bu haftaki Nifty News’i de unutmayın.

‘Metaverse’, Oxford’da Yılın Sözü için ilk 3 yarışmacıdan biri

“Metaverse” kelimesi, Oxford Yılın Sözü (WOTY) yarışmasında ilk 3 finalist arasına girmeyi başardı. Kelime, “IStandWith” ve “Goblin Modu” dahil olmak üzere diğer yarışmacılara karşı çıkacak.

Popüler Oxford English Dictionary’nin yayıncısı Oxford University Press (OUP) bir video sunumunda, metaverse’yi “kullanıcıların birbirlerinin avatarları ve çevreleriyle sürükleyici bir şekilde etkileşime girdiği varsayımsal bir sanal gerçeklik ortamı” olarak tanımladı.

Okumaya devam et…

OpenSea’s Seaport Protocol, yaratıcıları ve NFT sahiplerini BNB Zincirine dahil ediyor

OpenSea, 2022’nin sonuna kadar BNB Zincirini kendi NFT pazarına entegre etme planlarını duyurdu. Entegrasyon, platform kullanıcılarının BNB Zincirine dayalı NFT alıp satmalarını sağlayacak. Duyuruya göre entegrasyon, BNB Zincirindeki içerik oluşturucuların birden fazla ödemeye, gerçek zamanlı ödemeye ve tahsilat yönetimine sahip olmasını sağlayacak.

BNB Chain’deki bir yönetici, amaçlarının her iki platformun kullanıcılarına daha iyi deneyimler sağlamak olduğunu söyleyerek, entegrasyonun içerik oluşturucuları daha geniş bir sistemde birleştireceğini ve BNB Chain ekosistemindeki NFT girişimlerini güçlendireceğini öne sürdü.

Okumaya devam et…

ApeCoin ABD’li hisse sahiplerini coğrafi olarak bloke ediyor, iki Maymun her biri 1 milyon dolara satılıyor, pazar açıldı

Kripto topluluğunun geri kalanı ayı piyasasının etkilerini atlatırken, bazı koleksiyoncular sürekli olarak NFT koleksiyonlarını güçlendiriyor. BAYC #232, anonim NFT toplayıcısı Keungz tarafından satın alındığında yaklaşık 950.000$ olan 800 Ether (ETH) karşılığında satın alındı.

Öte yandan kimliği bilinmeyen iki cüzdan arasındaki işlemde BAYC #1268 transferi gerçekleşti. NFT parçası, işlem sırasında yaklaşık 940.000 $ olduğu tahmin edilen 780 ETH’ye satıldı.

Okumaya devam et…

Metaverse, pasif gelir elde etmek için yeni bir sınırdır

Cointelegraph, bir makalesinde pasif gelir elde etmenin bir yolu olarak meta evrenin derinliklerine daldı. Bir metaverse uygulama yöneticisi John Burris, bir röportajda Cointelegraph’a metaverse’nin para kazanma fırsatlarıyla dolu olduğunu söyledi.

Burris’e göre, blockchain ve NFT’ler gerçek mülkiyetin kilidini açtı ve fonların orijinal yaratıcıya geri akmaya devam etmesine izin veren yeni bir telif modeli yarattı ve öğeler alınıp satılırken “hak edilmiş bir pasif gelir” sağladı.

Okumaya devam et…

Nifty News: Çin’in kilitlenme protestosu NFT’leri ortaya çıkıyor, Candy Digital personeli ve daha fazlasını işten çıkarıyor

Bu arada, Çin’deki COVID-19 protestolarını gösteren görüntüler OpenSea’ye NFT olarak yüklendi. Silent Speech adlı Polygon’a dayalı bir koleksiyon, Çin’in COVID-19’a karşı sıfır tolerans politikasına karşı devam eden protestolarla ilgili protestocuların resimlerini, tabelaları, duvar yazılarını ve ekran görüntülerini gösteren 135 NFT içeriyordu. Öte yandan NFT firması Candy Digital, 2022 yılında NFT işlem hacimlerinin düşmesi nedeniyle çalışanlarının önemli bir bölümünü işten çıkardı.

Okumaya devam et…

NFT alanındaki haftanın en dikkate değer gelişmelerinin bu özetini okuduğunuz için teşekkür ederiz. Aktif olarak gelişen bu alana ilişkin daha fazla rapor ve içgörü için önümüzdeki Çarşamba günü tekrar gelin.

Yorum yapın