İflas Mahkemesi Ftx Ve Alameda’nın Blockfi’ye 1 Milyar Dolar Borcu Olduğunu Söyledi… Ama Bu Karmaşık

BlockFi’nin bir avukatı, iflas davasının ilk günkü duruşmasında, kripto borç verenin FTX’te 355 milyon doları olduğunu ve çöken borsanın kardeş şirketi Alameda Research’ün 680 milyon dolarlık bir krediyi temerrüde düştüğünü söyledi.

BlockFi, 28 Kasım’da, en büyük 50 alacaklısının kişisel bilgilerinin çıkarılması ve Kroll Yeniden Yapılandırma İdaresi’nin iddia ve ihbar vekili olarak atanması da dahil olmak üzere 29 Kasım’daki ilk gün duruşmasında mahkeme tarafından onaylanan 15 dilekçe verdi. FTX tarafından bölüm 11 iflas davası için seçilen aynı firma.

Endişeli müşterilere e-postayla gönderilen bir mesajda BlockFi, onaylanan tekliflerin yeniden yapılanma sürecinde “temel operasyonlarına” devam etmesine ve ayrıca çalışanlarına ve bağımsız yüklenicilerine ödeme yapmaya devam etmesine izin verdiğini belirtti. BlockFi, maaş faturasının ayda yaklaşık 5,8 milyon dolar olduğunu ve 28 Kasım’da önergeyi sunduğunda yaklaşık 1,5 milyon dolar maaş borcu olduğunu tahmin ediyor.

Müşterilere verilen mesaj, BlockFi’nin işlemler boyunca “tekil odak noktasının” “tüm müşteriler ve diğer paydaşlar için değeri en üst düzeye çıkarmak” olduğunu söylüyordu.

29 Kasım tarihli bir CNBC raporuna göre, BlockFi’nin avukatı Joshua Sussberg, duruşmada BlockFi’nin para çekme işlemlerini belirsiz bir zamanda müşterilere yeniden açmayı planladığını ve şirketin yeniden yapılanmadan sonra işi kurtarabileceği konusunda iyimser olduğunu da sözlerine ekledi. .

FTX ve Alameda, BlockFi’ye yaklaşık 1 milyar dolar borçluyken, 1 Temmuz’da FTX ABD tarafından BlockFi’ye verilen 400 milyon dolarlık kredi limiti, mali yükümlülüklerin durumunu daha da karmaşık hale getiriyor.

FTX’in çöküşünü yaşadığı sıkıntıların nedeni olarak gösteren BlockFi’ye göre, hissedarlarının %89’u tarafından kabul edildiğini iddia ettiği bir anlaşmada FTX US’e hala 275 milyon dolar borcu var.

Fonlar, Terra’nın stablecoin’inin 10 Mayıs’ta çöküşünün neden olduğu salgına yakalandıktan sonra BlockFi’ye sağlandı. BlockFi, kredinin 30 Haziran 2027’de vadesinin dolacağını ve %5 faiz oranına sahip olduğunu açıkladı.

İlişkili: Bitcoin, BlockFi’yi omuz silkiyor, Çin BTC fiyatı 16 bin doları tuttuğu için protesto ediyor

Ek olarak, 28 Kasım’da BlockFi, Bankman-Fried’in Emergent Fidelity Technologies adlı bir holding şirketine, Emergent’in 9 Kasım’da ödemeyi taahhüt ettiği çevrimiçi komisyonculuk Robinhood’daki hisseleri içeren teminat talep ederek dava açtı. Bir sonraki duruşma 9 Ocak’ta görülecek.

BlockFi tarihinin zaman çizelgesi. Kaynak: İlk Gün İşitme Sunumu.

Yorum yapın