Hollanda Merkez Bankası, Kucoin’in Lisanslı Olmadığını Ve ‘Yasadışı Bir Şekilde Hizmet Sunduğunu’ Söyledi

Hollanda merkez bankası De Nederlandsche Bank, borsanın yasal kayıt olmadan faaliyet gösterdiğini söyleyerek KuCoin kullanan yatırımcılara bir uyarı yayınladı.

Merkez bankası 15 Aralık’ta yaptığı bir duyuruda, Hollanda’da KuCoin olarak faaliyet gösteren MEK Global Limited veya MGL’nin ülkenin Kara Para Aklamayı Önleme ve Terörizmin Finansmanıyla Mücadele (AML/CFT) ile uyumlu olmadığını söyledi. düzenlemeler. De Nederlandsche Bank, kripto firmasının kullanıcılar için “yasadışı bir şekilde hizmet sunduğunun” yanı sıra “yasadışı bir şekilde saklama cüzdanları sunduğunu” da sözlerine ekledi.

Banka, “MGL müşterileri ihlal etmiyor” dedi. “Ancak bu, müşterilerin kara para aklama veya terörün finansmanına karışma riskini artırabilir.”

İlk olarak 2017 yılında piyasaya sürülen KuCoin’in genel merkezi Seyşeller’dedir ve dünyanın birçok ülkesinde faaliyet göstermektedir. Büyük bir kripto borsası olan KuCoin, kripto piyasasının gerilemesi ve FTX’in çöküşü sırasında düzenleyiciler ve kanun koyucular tarafından inceleme konusu olmuştur. CEO Johnny Lyu, Temmuz ayında borsada iflas söylentilerini yalanladı ve firma, kullanıcılar için rezerv kanıtı verileri sağlıyor.

İlişkili: Coinbase, merkez bankası onayıyla Hollanda’ya giriyor

2021’de De Nederlandsche Bank, AML/CFT düzenlemelerini ihlal ettiği iddiasıyla Binance Holdings Limited’e karşı benzer yasa dışı operasyon iddialarında bulundu. Binance daha sonra ihlaller nedeniyle 3 milyon avroyu aşan bir “idari para cezası” ödedi.

Cointelegraph yorum için KuCoin’e ulaştı, ancak yayın sırasında bir yanıt alamadı.

Yorum yapın