Hindistan’ın Mobil İndirme Hızı Bu Yıl Nisan Ayında 5G Artışı Aldı – apk haber

Çarşamba günü yayınlanan bir rapora göre, Reliance Jio ve Airtel sayesinde 5G’nin piyasaya sürülmesi hızlanırken, Hindistan Nisan ayında dünya çapında medyan mobil hızlarda dört sıra yükselerek Mart’taki 64. sıradan 60. sıraya yükseldi.

Ağ zekası ve bağlantı öngörüleri sağlayıcısı Ookla’ya göre, Hindistan’daki medyan mobil indirme hızları Mart’taki 33,30 Mbps’den Nisan’da 36,35 Mbps’ye yükseldi.

Genel olarak, Hindistan, Mart ayında 84. sıradan Nisan ayında 83. sıraya yükselen medyan sabit geniş bant hızları için küresel sıralamasında gelişme gösterdi.

Ülkenin sabit medyan indirme hızlarındaki performansı Mart’taki 50,71 Mbps’den Nisan’da 51,12 Mbps’ye yükseldi.

Katar, küresel medyan mobil hız grafiğinde başı çekerken, Senegal küresel sıralamada 16 basamak yükseldi.

Genel küresel sabit medyan hızlar için Bahreyn, dünya çapında 14 sıra atlayarak sıralamada en yüksek artışı kaydetti ve Singapur bu ay da birinci sırayı korudu.

Ocak ayında Hindistan, medyan mobil hızlarda dünya çapında 69. sırada yer alırken, Şubat ayında Hindistan 67. sırada yer aldı.

Bu arada, çip üreticisinin Başkanı ve CEO’su Cristiano Amon, Qualcomm’un Hindistan’daki milyonlarca kişiye hizmet vermek için Reliance Jio ile işbirliği içinde 5G sabit kablosuz erişimi (FWA) kullanıma sunduğunu söyledi. yıl sonu.

Küresel çip üreticisi, Hindistan’da 5G’nin piyasaya sürülmesiyle, milimetre dalgası (mmWave) dahil olmak üzere 5G FWA aracılığıyla 100 milyon evi hızlı bir şekilde bağlamasına yardımcı olmak için Reliance Jio ile çabalarını artırdı.

(Bu hikaye News18 personeli tarafından düzenlenmemiştir ve sendikasyon haber ajansı beslemesinden yayınlanmıştır)

Yorum yapın