Hindistan Sanat Fuarı 2023, Apple iPad Pro’da Yapılan Dijital Sanatsal Yeteneği ve Sanatı Öne Çıkaracak – apk haber

Hindistan Sanat Fuarı’nın 2023 edisyonu, bugüne kadarki en iddialı sergisine ev sahipliği yapacak ve çok çeşitli modern ve dijital sanatsal yetenekleri öne çıkaracak. Üç India Art Fair Digital Artists in Residence tarafından üretilen eserlerin sergilendiği bir Digital Residency Hub, fuarın Stüdyosunda sergilenecek teknoloji-sanat projeleri ve enstalasyonları arasında yer alıyor. Tamamen iPad Pro’da oluşturulacak tüm eserlerin konusu ‘Sıradan Olanın Sıradışısını Bulmak’ olacak.

Görsel sanatçı ve illüstratör Mira Felicia Malhotra, ‘Loag Kya Kahenge’ adlı renkli kadın resimlerinde Hint aile yaşamının tuhaflıklarını araştıracak. Yazar, şair ve sanatçı Gaurav Ogale’nin görsel-işitsel kitap antoloji dizisi ‘En Çok Satanlar’, izleyicilere sıradan insanların büyüleyici tarihlerini keşfetmeleri için ilham verecek. Multidisipliner bir sanatçı olan Varun Desai, yapay zeka ve insan bilincinin kaynaştığı bir geleceğe pencere sağlayan sürükleyici bir projeksiyon alanı inşa edecek.

Gaurav Ogale, Mira Felicia Malhotra ve Varun Desai olmak üzere üç sanatçının da iPad hakkında paylaşacakları ilginç bakış açıları var.

Gaurav, “Düşünmeme ve yaratmama izin veren nesneleri taşıyorum” diyor, “yalnızca yazmak ve çizmek için yanıma aldığım iPad Pro’m gibi araçları değil, aynı zamanda beni topraklayan daha duygusal nesneleri de taşıyorum.”

Gaurav artık uygulamaları için Procreate özellikli iPad Pro’ya ve Adobe Suite’e güveniyor. Çizim yapmak ve renklendirmek için Apple Pencil’ı kullanıyor ve çalışmalarına taramalar ve fotoğraflar ekliyor. Adobe Premiere daha sonra parçaları canlandırmak için kullanılır. “Keşke biri bana üç yıl önce teknolojinin sandığım kadar katı ve düşmanca olmadığını söyleseydi!” diyor. “Öyle bir destek sistemi haline geldi ki; iPad Pro’nun ekranı o kadar hassas ki, kağıt üzerinde eskiz yapıyormuş gibi hissettiriyor.”

Dijital sanata olan sevgisi sorulduğunda Mira, geri al düğmesine çok aşık olduğunu söylüyor. Bu, hatalardan kaçınmakla ilgili değil, en iyi işini yaratırken iyileştirmeler yapabilmekle ilgili.

“Dijital olarak çalışmak, doğruluğu kaybetmeden deneyler yapmama ve değişiklikler yapmama olanak tanıyor.” iPad Pro’sunu tatil dahil her yere yanında götürüyor ve çizim için Procreate’e ve daha hızlı bir iş akışı için yeni fareyle üzerine gelme özelliğine güveniyor. Mira, çizimlerine animasyon ve AR ile hayat vermek için Artivive’ı da kullanıyor. Son zamanlarda, iPad Pro’sunda 3D çizimi keşfediyor.

Varun Desai, kullandığı ortam ile daha geleneksel görsel sanat ortamları arasındaki fark sorulduğunda, “Bir ressamın boya fırçası kullandığı gibi kod kullanıyorum, bu benim birincil aracım” dedi. “Kesinlikle boyayla çalışmakla aynı – Bu işe bir niyetle giriyorum ve tıpkı resim yapmak gibi şansla oynayacak çok yer var.” “Esnek yazılım eskiz defteri” olarak adlandırdığı iPad Pro’da İşleme gibi araçları kullanan Varun, sistemi için kurallar ve girdiler belirleyerek dinamik sanat eserleri yaratmak için teknik ve yaratıcı becerilerini kullanıyor.

Tüm Son Teknoloji Haberlerini buradan okuyun

Yorum yapın