Hindistan Artık Dünyanın En Büyük Akıllı Saat Pazarı – apk haber

Yeni bir endüstri raporuna göre Hindistan, dünya çapında lider akıllı saat pazarı haline geldi. Counterpoint Research raporunda, Hindistan pazarının (yıldan yıla) yüzde 171 büyüyerek 2022’nin üçüncü çeyreğinde dünyanın en büyük akıllı saat pazarı haline geldiğini söyledi.

Analist firmaya göre, bu yılın başından beri devam eden enflasyon ve jeopolitik krizlere rağmen, küresel akıllı saat pazarı sevkiyatları üçüncü çeyrekte (yıldan yıla) yüzde 30 arttı.

“Hindistan’ın akıllı saat pazarı, 2022’nin üçüncü çeyreğinde (yıldan yıla) yüzde 171 büyüyerek dünyanın en büyük pazarı haline geldi. Rekor çeyreğin arkasındaki ana faktör Hindistan’ın bayram sezonuydu. Kıdemli Analist Anshika Jain, ürün portföylerini uygun fiyat noktalarında genişleten ve yerel üretime vurgu yapan Hintli markaların da büyümeye katkıda bulunduğunu söyledi.

Yeni çıkan Apple Watch 8 serisinin güçlü satışları nedeniyle Apple yüzde 48 büyüdü (yıldan yıla).

Noise (yıldan yıla) yüzde 218 artarak Hindistan pazarındaki en üst noktayı yeniden kazandı. Ancak Fire-Boltt, Hindistan’da pazar payını Noise’a kaptırdı ve Fire-Boltt’un ardından ikinci sıraya düştü.

Raporda ayrıca, Samsung’un yeni Galaxy Watch 5 serisini piyasaya sürerek sevkiyatlarını yüzde 62 artırdığı (çeyreğe göre çeyrek) belirtildi.

“Akıllı saat türleri arasında, nispeten daha hafif işletim sistemleri (OS) sürümleri ve daha uygun fiyatlarla temel akıllı saat, son zamanlarda küresel pazarı keskin bir şekilde artıran ana itici güç oldu. Araştırma Analisti Woojin Son, HLOS akıllı saat sevkiyatları 2022’nin üçüncü çeyreğinde (yıldan yıla) yüzde 23 büyürken, temel akıllı saat sevkiyatları (yıldan yıla) iki kattan fazla artarak toplam pazarın yüzde 35’ini oluşturdu” dedi.

Rapora göre, 2020’nin 4. çeyreğinden 2022’nin 2. çeyreğine kadar en büyük pazar olmaya devam eden Kuzey Amerika’daki sevkiyatlar yüzde 21 arttı, ancak Hindistan o kadar büyüdü ki dünya çapında ikinci sıraya yükseldi.

Tüm Son Teknoloji Haberlerini buradan okuyun

Yorum yapın