Hindistan, 1. Çeyrek’te 25,1 Milyon Giyilebilir Birim Sevkiyatı Gördü, BoAt Lider – apk haber

Çarşamba günü yayınlanan bir rapora göre Hindistan, 2023’ün ilk çeyreğinde 25,1 milyon giyilebilir birim sevkiyatı gördü ve yüzde 80,9’luk (yıldan yıla) güçlü bir büyüme kaydetti, ancak çeyrekten çeyreğe sabit kaldı.

International Data Corporation’a göre, akıllı saatlerin payı bir yıl önceki yüzde 26,8’den yüzde 41,4’e yükseldi ve kulak giyim kategorisi de yıllık bazda yüzde 48,5’lik güçlü bir büyümeye tanık oldu.

Imagine Marketing (boAt), yüzde 102,4 büyüyerek yüzde 25,6 pay ile liderliğini korudu.

Fire-Boltt, genel giyilebilir kategoride ilk çeyrekte yüzde 12,4’lük payla ikinci sırada yer aldı. Bir önceki yıla göre yüzde 224,2 büyüyen akıllı saat kategorisinde ise yüzde 28,6 pay ile lider konumda.

Nexxbase (Noise), yıllık yüzde 97,3 ve yüzde 11,9 pazar payı ile genel giyilebilir ürünlerde üçüncü oldu. Noise, akıllı saat kategorisinde bir önceki yıla göre yüzde 157,6 artarak yüzde 21,6 pay ile ikinci sıraya geriledi.

Genel giyilebilir pazarda ise online kanalın hakimiyeti yüzde 73,9’luk payla devam etti.

IDC Giyilebilir Cihazlar Kıdemli Pazar Analisti Vikas Sharma, “ANC/ENC aracılığıyla ses kalitesindeki iyileştirmeler ve estetik açıdan çekici tasarımlar, 2023’te fark yaratan temel unsurlar olacak. Sağlık izleme teknolojisini dahil ederek ses yeteneklerinin ötesine geçmek, sürdürülebilir büyüme için gerekli olacaktır” dedi. Hindistan.

Akıllı saat (temel ve gelişmiş olanlar dahil), bir önceki yıla göre yüzde 178,9 artışla 10,4 milyon gönderiyle en hızlı büyüyen giyilebilir kategori olmaya devam etti.

“LTE, dijital ödeme seçenekleri ve daha doğru sensörler/algoritmalar gibi gelişmiş iletişim özellikleriyle bir araya gelen markalar, yeni akıllı saat tüketicilerini cezbetmenin yanı sıra tazeleme satın alımını artırıyor. IDC Hindistan İstemci Cihazları Araştırma Müdürü Upasana Joshi, “2022’de 30,7 milyon olan akıllı saat pazarı, 2023’te 50 milyonu aşacak” dedi.

Boult Audio, ilk çeyrekte sağlıklı bir yıllık %366,5 büyüme ve %9,3 pazar payı ile dördüncü oldu. OPPO (OnePlus dahil) yüzde 4,7 pay ile beşinci sırada yer aldı.

Rapora göre Palred (pTron) ve Seminole, TWS kategorisinde sırasıyla yüzde 7,3 ve yüzde 5 payla üçüncü ve altıncı sırada yer aldı.

Tüm Son Teknoloji Haberlerini buradan okuyun

(Bu hikaye News18 personeli tarafından düzenlenmemiştir ve sendikasyon haber ajansı beslemesinden yayınlanmıştır)

Yorum yapın